Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

Kongres - "Rana intervencija,dijagnostika i integracija djece s pos.potr. -ASDS"

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

Gost

Guest
Poštovani,

Čast nam je i zadovoljstvo pozvati Vas da svojim sudjelovanjem doprinesete radu Kongresa koji će se održati u Splitu u MediLS-u i na MF ST od 05.-09.10.o.g.a u sklopu ciklusa "Rana intervencija,dijagnostika i integracija djece s pos.potr. -ASDS".U sklopu Kongresa organizirat će se i okrugli stol, radionice za roditelje i stručnjake i dr .prezentacije.

Centralna tema ovog međunarodnog znanstvenog kongresa bit će "Geni i ASDS", a sudjelovanje na skupu su potvrdili najistaknitiji znanstvenici i stručnjaci iz svijeta i RH kao npr. :

-Dr Simon Wallace, Director of Scientific DevelopmentEu
- Prof.Paolo Curatolo, Ph.D, dugogodišnji predsj.društva za neuroznanost Eu i podpredsj, iste svjets. organizac.
-Prof. .M. Bucan, Ph.D.,USA, Philadelphia, University of Pennsylvania
- Prof.. Ingeborg Barišić,Ph.D.,Predsj. hrv. društva za humanu genetiku
-Academician Miroslav Radman : The Beginnings of Genetics of Autism in Cro
- Academician Vlatko Silobrčić
-Acadermibcian Ivica Kostović
-Prof.Janoš Terzić,Ph.D,
- Prof.Josip Grgurić, Ph.D. i dr.

Informacije i prijave za sudjelovanje:

gogaalj@yahoo.com
091-512-41-37

Veselimo se Vašem dolasku!
Uz srdačnan pozdrav

Za organizac.odbor Kongresa:
Prof. dr.sc. I. Barišić
Mr.sci. G. Aljinović

Za organizatora:
Prof. dr. sc. I. Barišić
Mr.sci. G. Aljinović

Pepita

Admin
ovo sam i ja dobila na mail i baš mi je ovo interes.....dobit ćeš andrij po nosu zato što si objavila ovo Razz a i znaš od koga

Čudno kako opet naši dr. iz Splita ne znaju za ovo ....možemo se kladit u žvaku koliko će navedenih stručnjaka doći Wink

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

pa

imena su mislim....

je li ovo treća sreća?

Pepita

Admin
pa wrote:
je li ovo treća sreća?
...treća je bila predprošli put

jeste li vi pozvani?

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

pa

Pepita wrote:
pa wrote:
je li ovo treća sreća?
...treća je bila predprošli put

jeste li vi pozvani?

ovo mi je prvi glas...

Gost

Guest
Pepita wrote:ovo sam i ja dobila na mail i baš mi je ovo interes.....dobit ćeš andrij po nosu zato što si objavila ovo Razz a i znaš od koga

Čudno kako opet naši dr. iz Splita ne znaju za ovo ....možemo se kladit u žvaku koliko će navedenih stručnjaka doći Wink

hehehe ja sam dobila dopuštenje da proslijedim dalje ... Kongres počinje u 12 sati u MediLS-u 05.10.

sad moran mater dovuć da mi dicu čuva - ovaj trojac je za mojih troje koje treba čuvat Wink Laughing

Pepita

Admin
pripazi samo da nebi nekome nešto plačala na ruke....
i nadam se da ti mater neće doć za ništa scratch

Gost

Guest
... Cool

... neka mater dođe taman bi mi dobro došlo malo odmora Wink

zelee

ovo mi izgleda kao laiku skroz zanimljivo, andrij pepita i ostali kakva je procedura oko prijave i sl. Zanima me kakva su vašamišljenja i jeli se može šta pametno iz toga naučiti ili inicirati....
U svakom slučaju zainteresirana sam maksimalno...

Pepita

Admin
prijaviti se možeš kod gđe. Aljinović na mail gogaalj@yahoo.com ili je nazvati na
091-512-41-37

Ako se ovo održi i budu stvarno svi koji su navedeni-bit će i dobrih stvari za čuti

Gost

Guest
bila - dva dana je trajalo ... Ja čula svašta nešto korisnog Wink

mirka

eh da sam bar znala!!
kad bude još nešto javite!

pa

andrij wrote:bila - dva dana je trajalo ... Ja čula svašta nešto korisnog Wink

ajde andrij malo detaljnije......što smo propustili?

pa ćemo mi tebi što si propustila... Wink

Gost

Guest
pa wrote:
andrij wrote:bila - dva dana je trajalo ... Ja čula svašta nešto korisnog Wink

ajde andrij malo detaljnije......što smo propustili?

pa ćemo mi tebi što si propustila... Wink

Imam namjeru napisat malo poduži tekst - svakako sam imala namjeru jer sam rekla da ću stavit javno ukoliko od kongresa ne bude ni K ... kako su me neki uvjeravali.

Prvi dan je bila genetika i neki od znanstvenih radova - pojasnim u tekstu ... A poslijepodne gosti iz amerike ... Drugi dan smo proveli u Marte Meo i ABA radionicama

I konačno, opet se ponavlja ista shema - zakulisne igrice i podmetanja ... Jutro sam provela na telefonu - jer u Splitu postoji par udruga - pa si podmeću i tračaju ... scratch

Kao što reče jedan predavač Wink svi su stoposto sigurni da su samo oni u pravu ...Ja ostavljam mogućnost da smo mi svi upravu jer samo mi znamo svoje klince najbolje ...Porazio me podatak da postoji više od 100 raznih sindroma autističnog spektra ali se po pojavnosti uvijek njih 5 izdvaja ...pa onda neko dijete jest za Centar - neko bome nije , al nije ni za redovnu ... al jest za posebnu grupu ...i onda jedni hoće samo centar - jedni samo integraciju ... nered...

Pepita

Admin
andrij wrote:
Imam namjeru napisat malo poduži tekst - svakako sam imala namjeru jer sam rekla da ću stavit javno ukoliko od kongresa ne bude ni K ... kako su me neki uvjeravali.
Ako se dobro sjecam i sama si tako govorila scratch meni na telefon

kamila

u kaficu sam napisala kako je protekao moj danasnji razgovor sa onim ekspertom za autizam i tek poslije skontala da sam mozda profulila temu ali prosto nekako znam da tamo svratimo svi pa sam zbog toga i napisala.

pusa svima

Gost

Guest
Pepita wrote:
andrij wrote:
Ako se dobro sjecam i sama si tako govorila scratch meni na telefon

Naravno, kad dobijem informaciju od Udruge za autizam Split da od toga neće bit ništa ...Sreća pa sam ipak otišla i provjerila jer sam dotičnog zatekla na Konferenciji .Napišem sve za koji dan , kad pokupim sve informacije study

Gost

Guest
Zasada samo ugrubo

Prvi dan
Prof. .M. Bucan, Ph.D.,USA, Philadelphia, University of Pennsylvania - sve o genetici ... i nije samo 5-6 nama poznatih sindroma već ih je pun klinac ali ih stave pod nespecifični . Među poslijednjim studijama je i ta da kod amiša nema autizma tj. ima ga malo tj nimalo.Pretpostavka je da je tomu tako zbog njihovog načina života

Prof.. Ingeborg Barišić, o liječenju i genetici ... fragilni x - uzrok genetika 40 % ,te okolina 60 %.Nema izliječenja već samo poboljšanja stanja i ja sam ju pitala za liječenje matičnim stanicama i rekla je - ne Sad

Prof.Janoš Terzić,Ph.D, - o Kortizonu ...

mama Portia Iversen ( SAD) ... o svom djetetu,Zakladi, banki genetskog materijala... neverbalnim i verbalnim klincima

Dr Simon Wallace je dao uvid na stranicu autizam europe - sve PRIZNATE metode liječenja i sl...

Hyperseotonemia i autizam ... - Dubravka Hranilović te ista tema samo na životinjama odrađeni pokusi ... Sofia Blažević .

Silvija Phillips - Marte Meo započela ... jako dobro i poučno

DRUGI DAN - radionice

Silvija Phillips - Marte Meo

Vedrana Vučković - ABA

pa

Ajde drago mi je da je bilo korisnih stvari, kad stigneš piši još...

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]