Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

Roditelj njegovatelj

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Roditelj njegovatelj on Mon Oct 12, 2009 12:48 pm

Pepita

Admin
»Članak 77.a

(1) Pravo na status roditelja njegovatelja priznaje se jednom od roditelja djeteta, kojemu je zbog održavanja kvalitete života potrebno pružanje specifične njege izvođenjem medicinsko-tehničkih zahvata, a za koje je prema preporuci liječnika roditelj osposobljen.
(2) Iznimno, pravo na status roditelja njegovatelja priznaje se jednom od roditelja ako dijete ima težinu oštećenja zbog kojega je u potpunosti nepokretno i uz pomoć ortopedskih pomagala ili kod djeteta postoji više vrsta težih oštećenja, zbog čega je potpuno ovisno o brizi roditelja.
(3) Pravo iz stavka 2. ovoga članka priznaje se jednom od roditelja ako zbog težine oštećenja ili bolesti djeteta njegovo zbrinjavanje nije moguće osigurati uključivanjem u programe boravka.
(4) Pravo iz stavka 1. i 2. ovoga članka, pod uvjetima i na način propisan ovim Zakonom, roditelj ostvaruje i nakon punoljetnosti djeteta dok takva potreba traje, a najdulje do dana ispunjenja uvjeta za ostvarivanje prava na starosnu mirovinu.
(5) Postupak iz stavka 1. i 2. ovoga članka pokreće se na zahtjev roditelja.

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

2 Re: Roditelj njegovatelj on Mon Oct 12, 2009 12:51 pm

Pepita

Admin
Evo ja sam nakon 2 godine otkad sam predala zahtjev za status ,kojeg su mi odbili ,pa je uslijedila žalba- dobila status roditelja njegovatelja .

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

3 Re: Roditelj njegovatelj on Mon Oct 12, 2009 12:57 pm

MBee

4 Re: Roditelj njegovatelj on Mon Oct 12, 2009 1:12 pm

taca

Odlično,čestitam!

5 Re: Roditelj njegovatelj on Tue Oct 13, 2009 8:01 am

Gost

Guest

6 Re: Roditelj njegovatelj on Tue Oct 13, 2009 10:11 am

Gost

Guest

Sad i ja idem predat ponovno papire za moj status ...

Prvi put me vratilo jer da mi fali alineja i da idem na novo vještačenje i da nema veze što imam dvoje djece sa autizmom .... pa opet ako dobijem status dobijem samo za jedno dijete - a drugo dijete kao da i nemam

Moj I je stvarno proziran čovječe - ne vide ga ovi iz MZOŠ , pa ni ovi iz CZSS ... Hoće li ga ovi i HZZO vidit

Last edited by andrij on Tue Oct 13, 2009 10:14 am; edited 2 times in total

7 Re: Roditelj njegovatelj on Tue Oct 13, 2009 10:13 am

Gost

Guest
ipak se krece.... :-)
cestitam

8 Re: Roditelj njegovatelj on Tue Oct 13, 2009 10:33 am

Gost

Guest
i od mene.
Ja to jos nikad nisam uradila,jedan dan ako se vratim hocu,za njegovo dobro.
Puno srece svima koji su tek na putu da ostvare svoja prava!

9 Re: Roditelj njegovatelj on Thu Oct 15, 2009 7:05 pm

Pepita

Admin
andrij wrote:
Sad i ja idem predat ponovno papire za moj status ...

Prvi put me vratilo jer da mi fali alineja i da idem na novo vještačenje i da nema veze što imam dvoje djece sa autizmom .... pa opet ako dobijem status dobijem samo za jedno dijete - a drugo dijete kao da i nemam
Nije ti ni onda falila alineja. Ja sam kod predaje zahtjeva -odnosno socijalna r. predala nalaz i mišljenje od 2006-to je tad bilo zadnje gdje nije imala više vrsta oštečenja .Onda sam ja u žalbi navela da je 2004 . g imala(dg. pervazivni razvojni poremečaj) više vrsta oštečenja ,pa kako sad nema.Napisala sam i to da se pod dijagnozom pervazivni nalaze više oštečenja,koja,kakva itd.Žalba je bila kratka i jasna-ako je nešto dugačko oni to sve ni ne čitaju.Još sam dodala neke sitnice i godinu ipo dana nisam dobila odgovora dok nisam poslala požurnicu na ruke gđi tajnici D.N.Dobila sam odgovor jako brzo-uglavnom ,pisalo je da mi je žalba usvojena i da prvostupanjska nije postupila prema zakonu ss.Tražili su novo vještačenje da se utvrdi postoji li više vrsta oštečenja.Kako smo mi u međuvremenu bili na komisiji ,čekali smo taj nalaz.Isto tako sam razgovarala s dr. iz komisije vezano za više vrsta (alineje) -oni su to sve(pervazivni) strpali pod jedno oštečenje .......da sad ne duljim.Uglavnom ,sad kad predajere zahtjev oni odmah traže i novo vještačenje a što se tiće one satnice do 12 sati tjedno-nema nigdje i u konačnom rješenju lijepo piše da se "boravak kraći od 4 sata dnevno ne smatra boravkom po zakonu ss. pa tako n i zaprekom za status roditelja njegovatelja"
Andrij,predaj i nadam se da ćeš dobiti

10 Re: Roditelj njegovatelj on Thu Oct 15, 2009 8:55 pm

Gost

Guest
he... ona ti je meni rekla da mi fali i da iako sam taman obavila vještačenje za maloga zbog MZOŠ i papiri friški - da moram opet na vještačenje kako bi oni meni dali još jednu alineju ... I inače da nemam pravo na status i eto oni će meni učinit uslugu?!

A meni se taman skupilo

Rekoh - dat će te vi meni iz samilosti status - a ja doma dvoje djece sa autizmom imam i nikad nitko nije pitao kako ja i suprug stignemo sve obveze pokrit ....Da ne spominjem da su nas obišli jednom i to kad smo pisali prigovor radi Centra za autizam - Ma sramota!

11 Re: Roditelj njegovatelj on Fri Oct 16, 2009 6:38 am

Pepita

Admin
he... ona ti je meni rekla da mi fali i da iako sam taman obavila vještačenje za maloga zbog MZOŠ i papiri friški - da moram opet na vještačenje kako bi oni meni dali još jednu alineju ... I inače da nemam pravo na status i eto oni će meni učinit uslugu?!
kad ti je to rekla?Ako je bilo 2007-08 g. moguće.Važno je da oni naglase kakva su sve oštečenja pod čl- 38 i napišu a ne samo pervazivni porem.Inaće ona ti na kraju ne odlučuje hočeš li dobiti ili ne- to odlučuje ona gđa. dr. što je nad njima svima.To ti je ona kad sam jednom čekala s pepi tamo malo duže i već je postala nervozna i vikala je a ta gđa je izašla iz svog ureda i kaže Što je ovo,tiše malo.Kako se meni već dimilo iz ušiju ,samo sam je pitala Je li ovo polikliinika za osebe s poteškoćama ? Vratila se u sobu i zatvorila vrata.

12 Re: Roditelj njegovatelj on Fri Oct 16, 2009 10:23 am

Gost

Guest
2008 - 3 mjesec otprilike ... samo nije mi se dalo svađat jer mi je stvarno bila puna kapa svega - a nakon toga sam ostala trudna pa sam se isključila i izbjegavala svaki mogući kontakt sa osobama od kojih bi mi moga o skočiti tlak...

Šta se tiče CZSS tako su mi za papire za komisiju u Metkoviću rekli da mi je dijete po papirima zdravo i da šta bi ja tila .Cura je tada imala 5 godina i imala je dijagnozu usporen razvoj govora i još je nešto bilo - al nije bio PPD ... I ja priču i otišla .Koji je vrag znao tada o zakonima i koješta.A moja pedijatrica na to samo slegla ramenima i rekla - a dobro!

I dođem u Split ,a oni nama di vam je nalaz komisije ???

Eto ti ... to sa sčlužbenicima ti nas prati odavno ,tako da se ja kad sve ispadne OK

13 Re: Roditelj njegovatelj Today at 12:05 am

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]