Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

Online nastava

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Online nastava on Sat Sep 05, 2009 7:08 pm

Pepita

Admin
Ovakav tip nastave bi stvarno bio dobar za večinu autistične djece.Evo samo dio iz članka...

Julie Foertsch, Morton Ann Gernsbacher: Kad medij prikazuje sadržaj: Korištenje jedinstvenih obilježja online komunikacije

Proučavanje autizma, kolegij za više studijske godine koji se u potpunosti održava putem Interneta, iskoristio je poučne veze između svojega sadržaja — spoznajnih i društvenih iskustava autističnih osoba — i svojega online okruženja, koje je učinkovito uklonilo neverbalne društvene znakove koji oblikuju komunikaciju u učionici.

To što su bili ograničeni na online komunikaciju pomoglo je studentima da shvate složenost komuniciranja bez neverbalnih znakova ili, ako su u pitanju autistične osobe, kada je neverbalne znakove teško ili nemoguće dešifrirati te je omogućilo studentima da bolje shvate kako osobe s autizmom uspješno napreduju u online komunikaciji te što su prednosti, a što nedostatci u online komunikaciji za njih same.

Jedan je student napisao: Mislim da je zaista lako shvatiti koliko Internet olakšava autističnim osobama da se izraze. Možda zvuči smiješno, ali kad se sjetim naših online brbljaonica i sam se osjećam otprilike tako. Prilično sam sramežljiv u razrednom okruženju i nije mi lako sudjelovati. Često se događa, kad neko pitanje pobudi veliko zanimanje u učionici, da neću ništa reći samo zato jer svi ostali već govore. Već dugo pokušavam prevladati tu sramežljivost i mislim da sam zaista puno postigao, ali ova internetska nastava je odlična jer nudi drukčije okruženje.

kompletan članak

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

2 Re: Online nastava on Sun Nov 22, 2009 11:24 am

Pepita

Admin
Još kad sam čitala ovaj članak ,palo mi je nešto napamet pa sam to sad počela i primjenjivati. Spojila sam kameru i na drugo računalo ,ja na jednom -ona na laptopu ,šteknemo se na net i preko msn-a se gledamo,odnosno radimo na govoru.Tek smo počeli ali mislim da će ići dobro jer joj je pažnja 100% usmjerena na mene i ono što govorim.Sasad ćemo tako a onda početi i s dopisivanjem ...nadam se da joj neće ovo brzo dosaditi

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

3 Re: Online nastava on Sun Nov 22, 2009 11:41 am

Gost

Guest
baš ti je ideja super-moglo bi se provat...mene je oduvjek zanimalo kako nas vide kad im je tako teško pogledati nas,jesmo li im ravna ploha ili trodimenzonalni-baš lupam,ali eto o svemu razmišljam...

4 Re: Online nastava Today at 12:06 am

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]