Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

POMOZITE MALOM NIKOLI!

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 POMOZITE MALOM NIKOLI! on Wed Aug 26, 2009 9:38 am

Pepita

Admin
POMOZITE MALOM NIKOLI!

Poštovani,

Mi smo roditelji autističnog djeteta,Nikola ( rođ.01.07.2004 ).
Pošto u Hrvatskoj nema tima liječnika koji su specijalisti za
tu bolest pa pritom ne može dobiti odgovarajuću terapiju
mi smo prisiljeni za dobrobit našeg djeteta terapiju,odnosno
liječnika tražiti u inozemstvu a to u potpunosti nismo u
mogućnosti finacijski.Trebali bih najmanje dva puta godišnje
ići sa njim u Njemačku kod Dr.Faraji u mjesto Wetzlar.Kojeg
nam je preporučila jedna gos. iz Munchena kojoj je on izvukao
sina iz autizma.Za prvi put koji je najjeftiniji ( 20 tis.kn ) smo
dobili novac ( pregled,testovi,vlak,smještaj dvije noći i jedan
dan,hrana..) ali nemamo za drugi put odnosno za u buduće
jer je to dugotrajno liječenje i potrebno je mnogo novca za
avion ili vlak,smještaj ( jer se ostajemo na terapiji do 15 dana),
terapija,testovi,pregledi . .
U koliko nam možete pomoći finacijski bili bi Vam zahvalni.

S poštovanjem i velikom zahvalom
Nikolini roditelji,
Željka i Ivica Zaninović
Hvar,travanj 2009.god.
Broj tekućeg računa,PBZ : 2340009 - 3212279076
Tel : 021 / 742 - 941
Broj tekuceg racuna za inozemstvo:20215114086 eur

Nikola je rođen zdrav.Kad je u prvoj godini dobio trostruko cjepivo Mo-Ru-Pa u roku pola godine se je totalno promjenio fizički,govorno ( od buce je postao mršavko,tri riječi koje je govorio više ne..).Prepostavlja se da se nije smijo cjepit ( a do 2 god.su ga cijepili 14 x ) jer nema genetski anti-tjela koja ga štite od cjepiva pa su se pritom taložila u njemu i pretvorili u otrove koji su utjecali na mozak odnosno centar govora.On je pun teških metala ( arsena,žive,kositara,krom..).Od prvog anti-biotika kojeg je dobio sa 7 mje. su mu se razmnožile gljivice na crijevima pa ima sistemsku kandidijazu.Prošlu godinu se je liječio preko jedne logopedice iz Beograda ( Danijela Helc ).Ona mu je slala uzorke u USA (kosa,mokrača,serum iz krvi ) i po tim nalazima mu je odredila terapiju ali mu je nije pogodila a i ti nalazi su rađeni 2 tje.nakon primanja uzoraka pa nisu 100% pouzdani.Tako da su novi nalazi nakon godine dana zbog svih tih grešaka 25% gori.
Kako nismo imali izbora učinili smo tako a sad činimo ovako i molimo Boga da smo mu sad našli pravog liječnika i da će mu dati odgovarajuču terapiju i pritom da će se očistiti od svih tih otrova i progovoriti..Nikola je još i alergičan na gluten,kazein ( brašno,sir,mlijeko i mliječne proizvode ) i ima oksalatne kiseline pa ne smije jesti citrično voće i povrče kao npr. jabuke,naranče,zelenu salatu...Ovaj Dr.Faraji ima iza sebe uspjeha sa autističnom djecom koji su bili teži slučaj od Nikole,pa se nadamo da će i njega izvuči iz autizma..
Mama Željka

"Vratili smo se iz Njemačke.Put je prošao ok.Dr. nam još ništa nije mogao reči,uzeo mu je uzorke za nove nalaze,onda slijede lijekovi pa terapija u 10 mje.onda će se s vremenom vidjeti imali napretka i imali nade da se izvuče iz autizma..Zahvaljujemo svima koji su bili uz nas,obitelji Jurić koja nam je rezervirala avionske karte po povoljnoj cijeni,obitelji Hure koja nas je besplatno ugostila u svome hotelu u Wetzlaru,crkvenom zboru koji je održao koncert za Nikolu u crkvi u Hvaru i prikupili 17 tis.kn i svima koji su dali priloge i naravno obitelji Sredojević koji su Nikolin priču objavili na svom portalu....."
Izvor

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

2 Re: POMOZITE MALOM NIKOLI! on Wed Aug 26, 2009 3:42 pm

Gost

Guest
samo cu navesti jednu recenicu koju MNOGI roditelji previdjaju. ja znam njemacki pa sam je zapazio, a SIGURAN sam da je FARAJI kaze SVIM roditeljima koji dodju do njega, medjutim zbog slabog poznavanja njemackog ili nekog drugog razloga je previde-preskoce:

faraji: dijeta i suplementi ne mogu izlijeciti dijete ali mogu pomoci djetetu da defektoloski rad bude efikasniji.

trebam li opisivat sto je sve kazao gornjom recenicom? vjerujem da ne.

3 Re: POMOZITE MALOM NIKOLI! on Wed Aug 26, 2009 5:33 pm

la_luna

ive stvar je u tome sto mnogi roditelji tu recenicu nece da shvate...ja se potpuno slazem sa njom ali kod moga sina je biomedicina pomogla da se on vise ne unazadjuje i da krene naprijed...biomedicina je bazna terapija ali ne moze biti jedina...

4 Re: POMOZITE MALOM NIKOLI! Today at 7:45 pm

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]