Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

Upis u vrtić bez cijepljenja

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Upis u vrtić bez cijepljenja on Thu Aug 06, 2009 8:40 pm

annabell

Moje najmlađe dijete je primljeno u vrtić, ima nepune dvije godine. Cijepljena je samo u rodilištu ali kod pedijatra nikad jer smo se bojali. Nakon dugo prisjećanja i razmišljanja došla sam do zaključka da je upravo cjepivo jako narušilo razvoj moje najstarije curice i izazvalo puno stereotipija i drugih problema (imala je oko godinu dana i primila MMR). Iako sam objasnila razloge necijepljenbja djeteta odbili su je upisati u vrtić dok ne obavi sva cjepiva. Da li se itko razumije dovoljno da mi kaže imam li pravo zahtijevati upis djeteta bez obzira na cijepljenje? Inače mi je curica zdrava, nema nikakvih problema i do sad je imala svega dva put virozu i to je sve.

2 Re: Upis u vrtić bez cijepljenja on Thu Aug 06, 2009 8:50 pm

Pepita

Admin
Negdje smo pisali o tome-pogledat ću,ali mislim da vas smiju odbiti.

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

3 Re: Upis u vrtić bez cijepljenja on Thu Aug 06, 2009 9:10 pm

Pepita

Admin
ovdje smo pisali o cjepivima http://autizam.pforum.biz/o-autizmudijagnoze-f3/cijepljenje-je-li-nuzno-t128.htm
ali ne znam ima li o tome......glori,sječaš li se ti gdje smo pisali

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

4 Re: Upis u vrtić bez cijepljenja on Thu Aug 06, 2009 9:14 pm

Gost

Guest
ne sjećam ,ali znam da svi kod upisa traže potvrdu od pedijatra ,a u toj potvrdi je i podatak o cijepljenju...e sad ovako u knjižici imunizacije postoji i dio --alergije na cjepiva--znači li to da i dijete sa alergijama nesmi u vrtić ,a ni u školu--možda da pitate andrij o toj pravnoj zavrzlami...

5 Re: Upis u vrtić bez cijepljenja on Thu Aug 06, 2009 9:15 pm

Pepita

Admin
annabell,evo http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=6&Tekst2ID=&Show=1589

6 Re: Upis u vrtić bez cijepljenja on Thu Aug 06, 2009 10:03 pm

annabell

Bože sad sam upravo pročitala jedan dio u kojem govore što učiniti u slučaju da vam se razbije živin toplomjer i kažu da se tada trovanje događa isparavanjem i da je to najopasniji oblik, da trebaju odmah svi napustiti prostoriju, posebno djeca itd... sjećam se da mi se to dogodilo bar dva puta i da je moja curica bila sa mnom u sobi i nisam je vodila nikud već sam samo pokupila što sam mogla i bacila, pazila da ona ne dira. Znala sam da je živa otrovna i naravno da je bila u krevetiću dok sam ja to čistila ali da li sam sve pokupila tko to zna, a tog isparavanja se nisam niti sjetila...

7 Re: Upis u vrtić bez cijepljenja on Thu Aug 06, 2009 10:08 pm

annabell

Iz svega ovog vidim da necijepljena nikako neće moći u vrtić što znači da će nam i dalje biti veselo...

8 Re: Upis u vrtić bez cijepljenja on Fri Aug 07, 2009 6:03 am

Gost

Guest
to je pretjerivanje, svi bjez van, pa nije to atomska bomba. ali danasnji novinari i iz igle prave slona. kad sam bio mali, meni je najzanimljivije bilo gonjat po podu kuglice iz tog toplomjera..... i gledat kako se razdvoje pa opet spajaju.

9 Re: Upis u vrtić bez cijepljenja on Fri Aug 07, 2009 8:42 am

Gost

Guest
ive ti si pun žive---ja mislim da ti ni A ni nikog nesmiš taknit.

meni se isto desilo dva puta razbijanje toplomjera i naravno da je jako opasno,ali mislim da količina iz toplomjera je i po život opasna,a o isparavanju nisam ni ja razmišljala,a grijanje je bilo na max....
čudno da kod nas nemaš di provjerit živu ,a ni olovo---pa savatko se može tim otrovat (kakva je prevencija u bolnicama kad se pojave takve osobe i dijeca)..

10 Re: Upis u vrtić bez cijepljenja on Fri Aug 07, 2009 8:50 am

annabell

U bolnici se jednoj sestri pred nama toplomjer razbio, ništa nije napravila, samo rekla doći će čistačica počisti a to je bilo u čekaonici punoj djece. Ne znaju ni oni i mislim da je to skoro svakodnevna pojava u bolnicama pogotovo na dječjim odjelima gdje oni sami sebi drže toplomjer dok sestra ne dođe a to se zna odužit

11 Re: Upis u vrtić bez cijepljenja on Fri Aug 07, 2009 9:06 am

Pepita

Admin
Živa iz toplomjera nije opasna ako dođe u dodir s kožom,samo ako dospije u usta.Opasnija je amalgamska plomba ako je imate 10 g u ustima.

Živa iz razbijenog toplomjera

Kada se toplomjer razbije, a živa se prosipa po podu, treba otvoriti prozore da se živine pare ne koncentriraju u prostoriji.
Živu iz razbijenog toplomjera možemo pokupiti papirom, i to tako da skupimo prvo sve na hrpu u kuglicu, pa onda s komadom papira pometemo u kuvertu, kutiju od cigareta ili nešto slično.
Ukoliko u vašem gradu ne postoji centar za zbrinjavanje opasnih tvari, možete živu odnjeti i do obližnje ljekarne. Tamo bi trebali znati što će s tim.

Jeste li znali
”Živa iz samo jednog toplomjera može zatrovati jezero veličine 44 000 četvornih metara, a zbog razbijenih toplomjera u Sjedinjenim Državama svake godine u otpadne vode dospije otprilike 17 tona žive“, kaže časopis National Geographic. Živa dospije u tijelo ribe, a potom ljudi koji jedu ribu unose u organizam taj metal, koji može uzrokovati neurološke poremećaje. Prodaja živinih toplomjera već je zabranjena u mnogim gradovima, uključujući i Boston, u kojem se u nekim trgovinama živine toplomjere može zamijeniti za digitalne toplomjere i druge manje opasne vrste toplomjera. Eto, ubuduće pripazite ako razbijete toplomjer da ne prispije u riječne ili morske vode.

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]