Udarci u glavu u djetinjstvu vrlo opasni

View previous topic View next topic Go down

Udarci u glavu u djetinjstvu vrlo opasni

Post by Pepita on Thu Jun 04, 2009 9:25 pm

Istraživači upozoravaju da posljedice dječjih ozljeda glave traju godinama
Datum objave: 01. lipanj 2009.

Udarac u glavu zadobiven u djetinjstvu može utjecati na mentalne funkcije i godinama nakon toga, upozoravaju istraživači s University of California.
Analizom podataka prikupljenih za potrebe 28 studija provedenih u proteklih 20 godina znanstvenici su utvrdili da rizik za produžene poteškoće s mentalnim funkcijama raste proporcionalno sa stupnjem težine ozljede mozga, objavio je stručni časopis Neuropsychology.

Utvrđeno je i da manje teške povrede mozga mogu rezultirati kratkotrajnim i najčešće zanemarivim suptilnim promjenama glede pamćenja, sposobnosti održavanja pozornosti i verbalnih sposobnosti.

Ipak, u slučaju da je do ozljede došlo u dobi između 2 i 7 godina, poteškoće s mentalnim funkcijama se mogu zadržati i nekoliko godina.

Izvor: Plivazdravlje.hr
[img]Istraživači upozoravaju da posljedice dječjih ozljeda glave traju godinama Fotografija vijesti Udarac u glavu zadobiven u djetinjstvu može utjecati na mentalne funkcije i godinama nakon toga, upozoravaju istraživači s University of California. Analizom podataka prikupljenih za potrebe 28 studija provedenih u proteklih 20 godina znanstvenici su utvrdili da rizik za produžene poteškoće s mentalnim funkcijama raste proporcionalno sa stupnjem težine ozljede mozga, objavio je stručni časopis Neuropsychology. Utvrđeno je i da manje teške povrede mozga mogu rezultirati kratkotrajnim i najčešće zanemarivim suptilnim promjenama glede pamćenja, sposobnosti održavanja pozornosti i verbalnih sposobnosti. Ipak, u slučaju da je do ozljede došlo u dobi između 2 i 7 godina, poteškoće s mentalnim funkcijama se mogu zadržati i nekoliko godina.
Izvor: Plivazdravlje.hr

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

Pepita
Admin

Female Broj postova: 5073
Aktivnost: 3487
Registration date: 2008-08-24

Back to top Go down

Re: Udarci u glavu u djetinjstvu vrlo opasni

Post by Pepita on Thu Jun 04, 2009 9:44 pm

Moja je imala jedan jači udarac u glavu -nekoliko dana prije prvog rođendana.Došao je jedan striček kod nas a u vrijeme njegovog dolaska mm ju je držao.Onda ju je dao tom stričeku malo u ruke i ovaj ju je malo držao,ljuljao i nakon toga je spustio na pod misleći da ona hoda.Pala je na leđa i udarila glavom ,čuo se jak udarac .

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

Pepita
Admin

Back to top Go down

Post by Gost on Thu Jun 04, 2009 11:30 pm

ufu ... scratch

Gost
Guest

Back to top Go down

Post by Gost on Fri Jun 05, 2009 7:07 am

O moj Bože
A šta je sa ovim udarcima koje moj sam sebi nanosi?
Moj zna sam sebe tući u glavu i to u predjelu čela.Obično kad je isfrustriran, kad ga nešto boli, kad se ne može izraziti.Prije nego smo otišli na operaciju krajnika,na čelu je imao ljubičasti tašel sa ranom.Obično nađe rub stola ili police i udara u to.Užas.Sada kad smo to sredili više se ne tuče.
Imaš li šta o tome?Ima li to kakvih utjecaja?

Gost
Guest

Back to top Go down

Post by tanja on Fri Jun 05, 2009 8:02 am

i moj zna cesto zviznuti glavom, doduse kad se zabaci unatrag dok nema nikoga kraj njega. najcesce udari potiljkom o pod.

tanja

Broj postova: 329
Aktivnost: 353
Registration date: 2009-05-27

Back to top Go down

Post by Gost on Fri Jun 05, 2009 12:55 pm

zasanov1 wrote:O moj Bože
A šta je sa ovim udarcima koje moj sam sebi nanosi?
Moj zna sam sebe tući u glavu i to u predjelu čela.Obično kad je isfrustriran, kad ga nešto boli, kad se ne može izraziti.Prije nego smo otišli na operaciju krajnika,na čelu je imao ljubičasti tašel sa ranom.Obično nađe rub stola ili police i udara u to.Užas.Sada kad smo to sredili više se ne tuče.

Pa ne može on sebe toliko bubnit šakom koliko se bubne kad otrese glavom u beton ... ja sam za vrijem trudnoće imla upalu sinusa i tokilo me bolilo da sam se lupkala u glavu - jesam ... i što je najgore od svega to lupkanje mi je pomagalo jer se bol tada smanjivala ..Tko zna koliko djece se tako lupa zbog boli ,a struka to liječi tabletama

Moj sin je udario glavom o beton i to lijevom stranom kad je bio mali - loše mi je i dan danas kad se toga sjetim .

Gost
Guest

Back to top Go down

Post by Pepita on Fri Jun 05, 2009 2:15 pm

čitala sam prije -ima dosta toga...npr. Orlando Serrel je kao dijete dobio udarac bejzbol palicom u lijevu stranu glave i od tog dana zna za svaki dan u životu što mu se dogodilo,datume,prognozu za svaki dan itd....njega zovu "slučajni savant"
-evo ga na youtube

Pepita
Admin

Back to top Go down

Post by amazingson on Sun Jun 07, 2009 1:48 pm

Ima smisla, ali svi mi imamo te udarce po glavi, i svako dijete...
vjerovatno neke posledice ostaju, ali nista veliko...nadam se...

amazingson

Broj postova: 86
Aktivnost: 37
Registration date: 2008-11-26

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics