Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

Penjanje smiruje hiperaktivnu djecu

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Penjanje smiruje hiperaktivnu djecu on Fri May 29, 2009 12:56 pm

Gost

Guest
Trenutačni osjećaj uspjeha povećava samopouzdanje kod djece koju neprekidno kritiziraju

Penjanje bi se moglo pokazati vrlo dobrom terapijom za hiperaktivnu djecu jer njihovu potrebu za kretanjem usmjeruje u kontrolirano i planirano kretanje, izvijestili su znanstvenici u njemačkom stručnom časopisu Ergopraxisu.

Terapijsko penjanje potiče i duševni i emocionalni razvoj djece koja pate od hiperaktivnosti s poremećajem pažnje (ADHD).

Studija je pokazala da penjanje pojačava sposobnost koncentracije, uočavanja pojedinosti i osjećaj povjerenja u ljude.

Penjanje se, kažu stručnjaci, može povezati i s drugim aktivnostima pa se, primjerice, na zid za penjanje mogu postaviti kartice s brojevima koje dijete mora zbrojiti.

Usto, u djece se pojavi trenutačan osjećaj uspjeha koji pojačava samopouzdanje, što je vrlo korisno za djecu s ADHD-om koja se neprekidno suočavaju s neuspjesima i kritikama.

IZVOR

2 Re: Penjanje smiruje hiperaktivnu djecu on Tue Aug 25, 2009 8:20 pm

Gost

Guest
ive bila sam na A.stranici i vidim da ste vi dobro penjali ovu godinu--sigurno si fit,a vjerovatno i detoksificiran-hoćemo li vas prepoznat??

http://www.maliplaninar.tk/

3 Re: Penjanje smiruje hiperaktivnu djecu on Tue Aug 25, 2009 9:20 pm

Gost

Guest
nakon svakog penjanja ja triban 2-3 dana da se odmorim. a jucer su oboje mladjih bili gore i danas se ponasaju kao da se nista nije dogodilo. zanimljivo je kako se brzo dica regeneriraju.
procitaj kako se jucer provela predskolka na svom prvom ozbiljnom usponu. upravo sam stavio na net slike i opis.

4 Re: Penjanje smiruje hiperaktivnu djecu on Wed Aug 26, 2009 8:43 am

Gost

Guest
Moji se ne penju već šetaju i to do Bena - sami ( bez držanja za rukice) u mojoj pratnji ... i po gradu - jedino uz prometnice sinu dajem ruku - za svaki slučaj.

5 Re: Penjanje smiruje hiperaktivnu djecu on Sat Oct 31, 2009 6:54 pm

Pepita

Admin
Mi smo se danas malo penjali(nismo baš visoko) na 500 m.Malo sam se uspaničila gore jer je pepa odjednom počela teško disati,trajalo je nekih 5 minuta i onda sve ok.2 sata nam je trebalo do gore(sa stajanjima,e žedan sam,žedna sam,gladan sam,piškit ću i kako to već ide..) , gore piknik i 2 natrag-sve u svemu dobra šetnjica.

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

6 Re: Penjanje smiruje hiperaktivnu djecu on Sat Oct 31, 2009 11:59 pm

noddy

I moji planinari su se naravno i danas penjali.Ponekad se i ja pridružim,ali puno manje nego što bi željela.Moj A valjda ne priznaje ništa ispod 1500 m .
Samo bih dodala,da penjanje ne samo da smiruje hiperaktivnu djecu,nego je ,barem u našem slučaju ,jako kvalitetna "terapija ".

7 Re: Penjanje smiruje hiperaktivnu djecu on Fri Nov 13, 2009 8:47 pm

Pepita

Admin
evo par slikica mojih planinara i susjeda Dominja

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

8 Re: Penjanje smiruje hiperaktivnu djecu on Fri Nov 13, 2009 9:10 pm

Pepita

Admin
nešto sam pobucala s veličinama slika-klik na male za povećati

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]