Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

Centar za autizam-Split

Go to page : Previous  1, 2, 3

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 3 of 3]

101 Re: Centar za autizam-Split on Wed May 13, 2009 10:01 pm

Gost

Guest
Najbolj je po tebi držati ih u kući. Zatvorit ih i zato okrivljavati koga se god može.

102 Re: Centar za autizam-Split on Wed May 13, 2009 10:07 pm

Gost

Guest
zasanov1 wrote:Najbolj je po tebi držati ih u kući. Zatvorit ih i zato okrivljavati koga se god može.

zasanov ... opet lupaš :D

Vidiš, ja Centar nemam namjeru hvalit ... niti imam namjeru svoje dijete odvesti negdje i držati ga tamo satima da mogu odmorit .

Osim toga ako je itko odgovoran za stanje u kojem se djeca i odrasli danas nalaze , kao i za ukidanje dijagnostičkog Centra u ZG onda je to Centar za Autizam .

103 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 6:03 am

Pepita

Admin

Ajmo dalje,tema Centar za autizam sad-ne prije

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

104 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 7:03 am

Gost

Guest
Di si zbavila ovu

105 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 7:11 am

Pepita

Admin
to je samo moja

hvala za minusić na moj prošli post

Last edited by Pepita on Thu May 14, 2009 8:19 am; edited 1 time in total

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

106 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 7:15 am

Gost

Guest
sad bi ti dala još jedan da mogu

107 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 9:46 am

Gost

Guest
off topic......zanimljivo je kako pojedini postovi dobivaju +/-...

108 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 9:50 am

Pepita

Admin
:D ne vidi a rečenica za minusić se odnosila na bilo koga samo se andrij izdala
Za plusiće i minusiće vidim ono što i vi tko ih je koliko dao i primio (u profilu svakoga stoji pod statistike)

109 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 9:56 am

Gost

Guest
aaa...bila si brza...tenkiju sefice za ovo "ne vidi" :D

110 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 10:00 am

Gost

Guest
Pepita Ma kome ću nego tebi ... evo ti još jedan

111 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 1:30 pm

Gost

Guest
ja razumim andrij zašto ti svoje ne vodiš,ali ja sa svojim nemogu radit 24sata---šaljem ga u vrtić radi socijalizacije,ali slala bi ga i da odmorim-jer puno više energije imam kad se vrati odradit sa njim---mm kad ga dovede obavezno radi grafomotoriku--doduše ja sad štekam radi podoja-ali ako ne radimo sve je ostalo prazan hod ....ja svog želim upisat u mjesnu školu ,ali ako nebude išlo zanima me kako sad radi centar i šta još planirju-jer je moguće da za 3godine upravo tamo završimo...
zanima me i Juraj i S.Raškaj-ako netko ima iskustva....
bilo bi mi najdraže negdje gdje su specijalizirali za ovaj problem,jer se drugi hendikepi uvelike razlikuju.....

a pepita što se tiče tvog potencijala dovoljno je prošaat po ovom forumu i vidit u šta sve si upućena---mala "biblija"za autiste

112 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 1:53 pm

Gost

Guest
Pa nemogu ni ja 24 sata ... nezaboravi da ja imam dvoje djece - a u vrijeme kad je moja cura išla u Centar dečko je išao u vrtić koji je na drugoj strani grada .Ti možeš odmoriti dok je on u vrtiću ,a meni je uvijek jedno dijete doma- tako da ....

Što Centar danas nudi roditeljima i djeci - pa više nego prije ,kad je moja cura išla.I ja bih dovela svoju djecu da MZOŠ nije zakomplicirao sve sa odgovorom na prigovor na rješenje jer moj sin još uvijek nije dobio drugostupanjsku i neće ga ni dobiti jer kažu - na zaglavku je pisalo prigovor ,a ne žalba.

113 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 1:56 pm

Gost

Guest
mala ti je upisana,a mali--ništa ne kužim...mogu li tvoji u centar ili......

114 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 2:36 pm

Gost

Guest
a moja glori ... oš roman ?...mala je upisana al ne ide -a ne ide jer smo je povukli kad smo poslali prigovor za nastavak školovanja sina u Centru u kojem smo naveli zašto smo djevojčicu povukli ,a pošto je mali hiperaktivac i preosjetljiv da nismo za to da ide dok je takvo stanje (ne)sigurnosti djece.
Prigovor smo uputili nakon što smo min,dva puta razgovarali sa tadašnjom predstojnicom - a ona meni na sve ...pa eto , učiteljica od iduće godine neće tu raditi ... pa dovedi dicu da odmoriš.

Pa su nam poslali prvo rješenje i to tek nakon što smo obavijestili Pravobraniteljicu za djecu .Pa je - ta predstojnica - napisala da smo puknuti i da zbog dvoje djece imamo problema i da se ne mirimo sa dijegnozom te da zato odbijamo centar - što nije točno.Pa je obavljen nadzor i utvrđeni propusti i naloženo da ih se otkloni - samo što to nitko neće staviti na papir konkretno - koji propusti ... Recimo , za otvorena vrata je navela gospođa iz Agencije za odgoj i obrazovanje da ih mora nać otključana , za dimljenje dok su djeca prisutna da ih se moga uhvatiti kako puše u pristunosti djece ...i tako to ... Pa cirkus - na koncu mali mi već treću godinu nije dobio odgovor za nastavak školovanja i to mi je odgovor o razlogu stigao preko Odbora za Ljudska prava .Da mi na Prigovoru piše prigovor- a ne žalba ...pa kao žalba nije ni razmatrano i onda što sve planiraju sa Centrom , što su sve poduzeli i sve ostalo - a o mom djetetu ni slova!

Zasanović1 je spomenula da imam defektologa iz centra - Ponuđen mi je logoped iz Centra - ne defektolog , dok se ne sredi stanje ...al logoped samo za jedno dijete ...moj sin kao da i ne postoji ...pa sam ih odbila jer ja imam dvoje djece školske dobi , ne jedno i to se vidi iz svih papira koje sam slala .

Ja nisam kontra toga da djeca idu - dapače ... ali da idu u Centar u kojem će bit sigurni kao što je mali bio siguran u vrtiću "Dva prijatelja " kojega je redovito polazio , za razliku od cure koja u tri godine što je navodno polazila centar više bila doma nego doli .Razlog - puno ih je ... a meni je više gadljivo pričat o tome.
I tako ,ja čekam drugostupanjsko za sina,a ono ne stiže ... iz tko zna kojeg razloga , a kao što znamo nemogu ga upisati ako sam se žalila na rješenje ... i tako u krug prebaciva se loptica.

Danas je stanje puno bolje i ja se nadam da će bit još bolje - i moja dica nisu jedina koja su dobila rješenje pa su od tamo povučeni i sad su doma ... Bilo bi lijepo kad bi se i te roditelje i tu dicu ponovno pozvalo da dođu u Centar :D

115 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 3:10 pm

Gost

Guest
zar nemožete doć da vas nitko nezove--mislim mi se možemo sporit,ali kakve to veze ima sa dicom--
mislim možemo mi falit -mogu oni--ali dica nesmiju ispaštat....

116 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 3:30 pm

Pepita

Admin
andrij ,ja ne znam detalje ali ne moraš ih ovdje ni pisati.Izgleda da su se stvari promijenile na bolje u Centru i sigurno nije kako je nekad bilo.
A za dečka -kužim da nema rješenje za školu pa ga tako ne možeš niti upisati negdje.Možda bi brže išlo da ga ponovno testirate za školu i dobijete konačno papir da maloga možete negdje upisati.

117 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 3:35 pm

Gost

Guest
bravo pepita cheers

znači mala može?

118 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 4:09 pm

Gost

Guest
glori wrote:zar nemožete doć da vas nitko nezove--mislim mi se možemo sporit,ali kakve to veze ima sa dicom--
mislim možemo mi falit -mogu oni--ali dica nesmiju ispaštat....

Govorim o djeci koju su roditelji odavno odveli zbog toga što su bili nezadovoljni stanjem u Centru ...

Glori - sve ima veze sa dicom ...jer da nije dice ja se nebih ni sporila sa njima ,samim tim što mi je to cirkusanje sa papirima odnilo poprilično vremena.

Pepita - Mali ima rješenje na koje smo se žalili .Misliš da mogu ponovno tražiti od škole da ga se testira ?

119 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 4:12 pm

Pepita

Admin
Može se andrij-samo otiđi kod dr. gdje ste se prvi put testirali i traži testiranje

120 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 4:16 pm

Gost

Guest
Kod Papića Laughing ?Taj čovjek mi je prošli put 3 mjeseca držao papire u stolu za vještačenje maloga ... Na koncu ga zvali iz škole kad je dragi pita di je zapelo ...ajde Pepita , molim te - gadi mi se ...mjenjaj temu

121 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 4:51 pm

Gost

Guest
pepita
andrij nitko te nece posebno zvat..nisu ni nas nego im taman dobro doslo da odmore od nase stalne revizije..a i jedno dijete manje njima puno znaci + roditelji koji stalno nesto traze..dosadjuju s pitanjima sto i kako rade..doduse nama je taj period jako pomogao..bez pritiska smo isli nasem log..i postigli napredak o kakvom smo samo mogli sanjat..a u medjuvremenu i oni uvidjeli sto rade odnosno ne rade..naravno ne svi ali ide..andrij pokusaj ponovo nikad se ne zna..daj sansu zbog djece..budi mudra, iskoristi sto mozes ..al sad jel ti se netko gadi ili ne od tih strucnjaka, samo ti gubis njima smo mi ionako samo "posao"..

Last edited by ancy on Thu May 14, 2009 4:58 pm; edited 2 times in total (Reason for editing : tipfeler)

122 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 4:52 pm

Pepita

Admin
Mislim da je sad opet dr. Balarin :D

123 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 6:31 pm

Pepita

Admin
Sad sam se sjetila-kako sva djeca s pp pripadaju u onu ambulantu na gripe ,možda da pitaš i tamo.I Balarin zna raditi tamo jer se stalno mjenjaju.

I još da se vratim na ovo
Izgleda da su se stvari promijenile na bolje u Centru i sigurno nije kako je nekad bilo.
-mislim da ste ti i tvoj muž dosta zaslužni za to (koliko sam stigla pratiti) i znam da ste se oboje izmučili i namučili i umorni ste od svega toga.Ja bih na tvom mjestu počela voditi malu a ako opet nešto ne bude kako treba(mislim da neće) onda dođemo nas par npr. glori (kolika je) Wink

Last edited by Pepita on Thu May 14, 2009 6:35 pm; edited 2 times in total (Reason for editing : nadodala sam kod glori kolika je :-))

124 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 7:47 pm

Gost

Guest
andrij wrote:

Nisi ti shvatila što te pitam ...dijete ti je i prije pet godina bilo autistično ,a isto ste ga upisali , da ne napišem - gurali ... u redovnu školu nakon što ste godinu prije dobili učiteljicu kući ?Zašto ne odmah Centar gdje je u tako malo vremena napredovao , ako ste znali da vas čeka?

Jesi li ikada čula za ove pojmove?

integracija
spajanje nekih dijelova u cjelinu, povezivanje, ujedinjavanje. (Rječnik stranih riječi Bratoljuba Klaića)
podrazumijeva organiziranje dijelova (elemenata) u cjelinu (strukturu) koja harmonično djeluje u postojanju zajedničkih ciljeva, odnosno koja sadrži sklad između pojedinačnih i zajedničkih ciljeva. (Stančić, 1999:162)

Rječnik socijalnog rada / Deinstitucionalizacija
Deinstitucionalizacija (deinstitutionalization) Deinstitucionalizacija u javnom sektoru označava proces reforme od institucija ka komunalnim i alternativnim uslugama. Realiziraju se pod pretpostavkom da osobama obuhvaćenim institucionalnom zaštitom njega u instituciji više nije neophodna ili se usluge mogu zadovoljiti i u zajednici klijenta.

Inkluzija
Inkluzija je pristup u kojem se naglašava da je različitost u snazi, sposobnostima i potrebama prirodna i poželjna. Osobe s teškoćama u razvoju dugi niz godina bile su institucionalizirane i marginalizirane u društvu. Razvojem svijesti društva o vrijednosti svakog pojedinca javlja se inkluzija kao pokret u okviru socijalnog modela.

Ovo "gurali" je jako ružna riječ.Njome vrijeđaš i mene i sve one roditelje koji žive u nadi da će uspjeti dijete integrirati u redovan sustav, što je moguće sa svakim djetetom.Zapravo nitko od nas ne zna koliko će se dijete uspjeti socijalizirati i integrirati.Nitko nije prorok pa da to može znati.Ali isto tako vrijedi pokušati ako sustav to zakonski omogućava.Mi danas nemamo baš sreće jer nam društvo nije sanzibilizirano,ali baš zato trebamo i raditi na tome da generacije poslije nas imaju više sreće i da nam društvo dovoljno sazrije da osobe s autizmom budu potpuno integrirane u društvu.

125 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 8:46 pm

Gost

Guest
Pepita ...di ti je ona sličica

Zasanović - to ti došla mene učiti što je deinstitucionalizacija , inkluzija , deinstitucionalizacija , inkluzija ,deinstitucionalizacija:jmnbuz5:

Sustav zakonski omogućava da neki roditelji na svu silu uguraju svoje dijete u školu iako su dica tamo nezadovoljna .... pa onda treba sva sila osoblja i stručnjaka da uvjere roditelje da im je dijetetu najbolje da krene u Centar za autizam ,Juraj Bonači ili Slavu Raškaj ... da znam .

Već sam ti rekla kad citiraš nekoga ili nešto onda navedi izvor ...

i...ovo stvarno više nema smisla - daj se uozbilji.

Last edited by andrij on Thu May 14, 2009 9:26 pm; edited 1 time in total

126 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 8:47 pm

Gost

Guest

Našla

127 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 9:03 pm

Gost

Guest
ali andrij ima puno dice da se mogu integrirat (koliko toliko)---pa u Italiji nema odvajanja (u našem smislu) i šta fali...ovdje kod nas ako si i malo drugačiji --idi u specijalno---meni je baš super kad netko uspije "ugurat"dite pa nisu naši vanzemaljci...

moga su isto tili u "dva prijatelj" ,a sad je u montes. i nevidim problem sa njim je još jedan od 7 godina i dva celebralca--dica su ih lipo prihvatila i baš mi se sviđa da ta djeca znaju od početka da postoje i ovi "drugačiji"...

128 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 9:19 pm

Gost

Guest
Glori ... ima dice i dice ... od slučaja do slučaja. Neka dica se daju integrirati - neka pak ne ,a ista im dijagnoza stoji na papiru

Jednom smo raspravljali o mirenju sa dijagnozama i što nam to stoji na papiru - a kakva su nam djeca zapravo u stvarnom životu ... Ja o tom pišem ...

Inače vrtić "Dva prijatelja " je izvana tuga ...al unutra je ludnica šta tete rade sa njima ...
Doduše zajedno su djeca sa raznim oštećenjima ...Stalno ponavljam sebi da ću otić fotkat gdje su djeca smještena i nikako scratch

sad primjetih ... netko mi se navalio pucat minuse :D

129 Re: Centar za autizam-Split on Thu May 14, 2009 9:35 pm

Gost

Guest
baš se i ja pitam tko te to zacrveni tako-majke mi nisam ja Mad

ma kad sam ja bila u "dva prijatelja"-nije me samo miris i izgled satrao---već su tu bila i djeca--ako na jedno mjesto staviš samo autoagresivne i agresivne velika vjerovatnost je da će i djete koje nije takvo poprimit to ponašanje,ali ako takvo djete staviš među NT moguće je razvit i druga ponašanja koja su poželjna i zato mislim da ih se što više može i da integrirat,ali uz edukatore i asistente ili barem da je takav vrtić u sklopu "normalnog"tako da djeca nisu totalno separirana--DOLI SAGREGACIJA

130 Re: Centar za autizam-Split on Fri May 15, 2009 9:15 pm

Gost

Guest
Ja sam plakala kad sam vidila di će dijete ić u vrtić ... al stvarno , koliko mi je god bio odbojan u početku - kasnije sam plakala kad je mali od tamo išao ća - jer su ga svi tako puno volili i pazili i trudili se da ga nauče ,a da ne spominjem odnos prema roditeljima sunny

131 Re: Centar za autizam-Split on Tue May 19, 2009 12:17 pm

gaga

andrij wrote:Ja sam plakala kad sam vidila di će dijete ić u vrtić ... al stvarno , koliko mi je god bio odbojan u početku - kasnije sam plakala kad je mali od tamo išao ća - jer su ga svi tako puno volili i pazili i trudili se da ga nauče ,a da ne spominjem odnos prema roditeljima sunny
Evo mene vratila se sa Visa,sunčano,sunčano i vruće,vruće...
Ja sam bila oduševljena radom pojedinih djelatnika vrtića i mogu o njima reći sve naj...a što se tiće prostora da se na tome poraditi jer naša djeca ne spadaju u podrume! :D

132 Re: Centar za autizam-Split on Mon Jun 15, 2009 12:47 pm

Gost

Guest
Vrtić "Dva prijatelja " svakako ne zaslužuje one prostore.Žalosno.
Ali sami djelatnici u vrtiću su izvaredni.Moj mali je radio sa tetom Ines.Poseban je odnos djelatnika i djece,dobre komunikacija sa roditeljima.Sve za pet.U početku ni ja nisam prihvatila da mi dijete ide u taj vrtić,ali dobra komunikacija sa tetom Ines mi je puno pomogla.Inače uz taj vrtić mi je sin išao i u redoviti vrtić i imao svog asistenta,jednu mladu curu koja je tek završila fakultet defektologije i koja se baš potrudila oko njega iako je ta integracija išla teško.

133 Re: Centar za autizam-Split Today at 7:43 pm

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 3 of 3]

Go to page : Previous  1, 2, 3