Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

Dadilja robot osjeća emocije autistične djece

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

Pepita

Admin
Objavljeno 23.02.2009

Robotica, popularno zvana dadilja, napravljena je kako bi "radila" s autističnom djecom. Znanstvenik Nilanjan Sarkar sa Vanderbilt Universityja razvio je metodu koja koristi psihološka mjerenja, uključujući kucanje srca, reakciju na koži, promjene temperature tijela i reakcije mišića, kako bi se nadziralo emocionalno stanje pojedinaca.
U istraživanju šestero tinejdžera s autizmom, Sarkar je ukopčao bateriju sa psihološkim senzorima na ispitanike i pustio ih da se igraju ping-pong i košarku s robotom. Otkrio je da psihološki podaci koje je sakupio mogu biti iskorišteni kako bi se razvio efektivni model za svakog pojedinca posebno, a kako bi on prepoznavao specifična emocionalna stanja autističnog djeteta s točnošću većom od 80%.

Sarkar je pokazao da autistična djeca tijekom igre pokazuju određenu razinu zadovoljstva, nervoze ali i zaokupljenosti igrom. Svrha njegovog izuma je preuzimanje dijela bihevioralne terapije koja se provodi među autističnom djecom. Tijekom igre, robot će moći u skladu s emocionalnim reakcijama djece promjeniti način igranja ili samu igru, kako bi djecu ponovno uključili i zainteresirali za igru.

Znanstvena fantastika već je odavno stvarnost. Robot iz filma "2001. odiseja u svemiru" - HAL- 9000, koji može osjetiti ljudske emocije, činio se kao daleka budućnost, a sada je među nama i to u plemenite medicinske svrhe.

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

Dana

Stvarno prava fantastika!!!!!Što mislite kolika je cijena te robotice?

Pepita

Admin
s obzirom da je napravljena da bi radila s autističnom djecom ,vjerojatno ide na doznaku

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

Gost

Guest

Pepita

Admin
oko 50 000 $ bi moralo ići na doznaku ....baš me zanima koliko će ih prodati

Gost

Guest
nema nikakve koristi od takvih robota.

Gost

Guest
zašto ive???

UrchinStar47

Izgleda mi nekako ... pogresno.

BTW, HAL nije robot. Wink

Gost

Guest
zasto? zato jer oni ne mogu napraviti 'robota' koji bi imitirao 'normalnog' covika, pa kako ce onda 'autisticnog' gdje je svaki na svoj nacin.... tj. ocu rec normalne mozes uklopit donekle u neke klisheje, ali ove autisticne nemozes nikako... koliko ih god poznam svaki je na svoj nacin....

marsupilami

Koliko sam ja shvatila zadatak ovog robota nije imitacija, ne znam meni se svakako cini kao zanimljiva stvarcica.
Drago mi je da se netko trudi da napravi nesto sto bi pomoglo autisticnoj djeci

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]