Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

uputnice?????????????

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 uputnice????????????? on Fri Feb 06, 2009 11:21 am

Gost

Guest
zna li netko koliko vrijedi moja uputnica-recimo logopedu??

koliko ona košta državu? koliko sati moje dijete godišnje imam pravo na tu uputnicu dobit?koliko je od toga dijagnostika ,a koliko tretman??

2 Re: uputnice????????????? on Fri Feb 06, 2009 11:33 am

MBee

Ne znam koliko košta ali su nam sad kad smo krenuli logopedu i defektologu na uputnicu rekli da možemo birati 2xtjedno po pola sata ili jednom po 45min.

3 Re: uputnice????????????? on Fri Feb 06, 2009 11:44 am

Gost

Guest
ovo dvaput tjedno jednom( npr.logopdu )ili???

ovo ti je rekao tko-pedijatrica ili????

4 Re: uputnice????????????? on Fri Feb 06, 2009 1:48 pm

MBee

To su mi rekli logoped tj. defektolog. Pedijatra ti ja ni nevidim, dam sestri spisak uputnica i on ih napiše.

5 Re: uputnice????????????? on Fri Feb 06, 2009 1:54 pm

Pepita

Admin
glori,uputnica za logopeda ti vrijedi za cijelu godinu

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

6 Re: uputnice????????????? on Fri Feb 06, 2009 2:07 pm

MBee

Na našoj piše logopedska terapija za 2009. i s tim idemo 1 ili 2 puta tjedno, po dogovoru. Isto i sa defektologom. I Suvagom.

7 Re: uputnice????????????? on Fri Feb 06, 2009 2:33 pm

Gost

Guest
znam ja pepi da vrijedi cijelu godinu,ali ovaj mijesec ispada da će imat jednom ,a prošli je bio bolestan....

mene zanima njegovo pravo ,mjesečno toliko i toliko minuta kod defektologa,ili kod logopeda i sl.----uputnica može nekom biti samo pravdanje ,a da uopće nije napravio obradu,plan i radio sa djetetom...

npr.znam mamu čiji diječak ima sedam i nikad nije imao logopeda...tko je koristio njegove termine zadnje četri godine-tko -kome polaže račune?

8 Re: uputnice????????????? on Fri Feb 06, 2009 7:17 pm

Gost

Guest
mislim da tebe brine glori da oni naplacuju od socijalnog a ne rade?
socijalno njima placa po dnevniku, jer svaki defektolog mora voditi dnevnik kada je koje dijete bilo u tretmanu, kada mi s vremena na vrijeme ispisuje putni nalog (znas da nismo u splitu) onda ide tocno po toj knjizi i prepisuje tocne datume iz dnevnika da se sve poklapa, tako vjerojatno ide i napalcivanje od zdravstvenog za tretmane, koliko puta je bio puta koliko je jedan put.... inace bi sve bilo nekontrolirano...
zasto inzistiraju na novoj uputnici poslije nove godine? pa zato da mogu odmah nastaviti potrazivanja od zdravstvenog jer im nece placati dok ne ispostave nove uputnice...
e sad se vracamo na ono tvoje pocetno razmisljanje: da li se ispravno vode dnevnici ili se i za djecu koja su prestala ici (npr. za djecu kojima vise ne treba logoped, slovo r i slicno) dakle da li se za tu djecu 'fiktivno' ispuni dnevnik kao da i dalje ide da bi se to prikazalo kao rad i naplatilo i dobilo bolju placu?
sjecam se obrade u bolnici na firulama kada smo bili kod logopedice i psihologice i iako smo iamli pravo bez ekstra uputnica odraditi tu obradu, OBE su mi trazile po dodatnu uputnicu da ce ga 'jos malo pogledati detaljnije' i dobiel su te uputnice na kojima je pisalo ONO STO SU TRAZILE da im se napise.... da li su na osnovu tih uputnica 'izvukle cjelogodisnji nerad' neznam, ali neka im ide na dusu ako tako nesto rade...
mozda grijesim, samo pretpostavljam!

9 Re: uputnice????????????? on Fri Feb 06, 2009 7:32 pm

Pepita

Admin
ovima u bolnici je uputnica samo za jedan pregled

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

10 Re: uputnice????????????? on Fri Feb 06, 2009 9:47 pm

Gost

Guest
Pepita wrote:ovima u bolnici je uputnica samo za jedan pregled

a kako onda mozes ici kod njih na logopediju kao i onima na meje? ne nose se nonstop uputnice

11 Re: uputnice????????????? Today at 12:04 am

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]