Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

Dijagnosticirala autizam sama sebi

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Dijagnosticirala autizam sama sebi on Mon Jan 12, 2009 3:23 pm

Pepita

Admin
Net.hr
18.11.2008.

Čitajući knjigu o autizmu jedna je 10-godišnjakinja zaključila da ima Aspergerov sindrom, što su liječnici nakon dugotrajnih i temeljitih pretraga na kraju i potvrdili.

Jedna 10-godišnja djevojčica sama je sebi dijagnosticirala Aspergerov sindrom nakon što je pročitala dječju knjigu o autizmu.

Rosie King, čijem je šestogodišnjem bratu Lennyju prije dvije godine dijagnosticiran autizam, čitala je Malog kišnog čovjeka kako bi razumjela njegovo stanje.

''Kada smo došli do dijela o Aspergerovom sindromu, Rosie je rekla da misli da ga ima i ona. Nismo mogli vjerovati'', kaže njena majka Sharon.
Aspergerov sindrom nazvan je po Hansu Aspergeru, koji je 1944. godine opisao djecu koja očigledno imaju normalnu inteligenciju, ali im nedostaje vještina neverbalne komunikacije, fizički su nespretni i ne pokazuju empatiju.

Nakon procesa dijagnosticiranja koji je trajao godinu dana, liječnici su potvrdili da je djevojčica bila u pravu.

''Drago mi je što imam Aspergerov sindrom, to me čini drugačijom'', kaže Sharon.

Riječ je o jednom od nekoliko poremećaja iz autističnog spektra koji karakteriziraju poteškoće u socijalnoj interakciji i ograničeni, stereotipni interesi i aktivnosti.

Aspergerov sindrom se razlikuje od ostalih poremećaja iz spektra autizma po tome što nema općenito zastoja u jezičnom i kognitivnom razvoju.

Djeca s Aspergerovim sindromom pokazuju vrlo malo izraza lica, osim ljutnje i žalosti. Mnoga ova djeca imaju izvrsnu memoriju i glazbeni talent, te ih zanimaju jedno ili dva područja.
http://www.net.hr/webcafe/page/2008/11/18/0171006.html

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

2 Re: Dijagnosticirala autizam sama sebi on Tue Jan 13, 2009 7:09 pm

UrchinStar47

Sto je tu cudno?

3 Re: Dijagnosticirala autizam sama sebi on Tue Jan 13, 2009 9:10 pm

Pepita

Admin
UrchinStar47 wrote:Sto je tu cudno?
ništa nije čudno

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

4 Re: Dijagnosticirala autizam sama sebi on Wed Jan 14, 2009 6:42 am

feblu

Moj ima 13, as, i citali smo skupa knjigu o aspergeru pisanu samo za djecu i nije skuzio apsolutno da ima vec sam mu ja objasnjavala slicnosti i bla bla..

5 Re: Dijagnosticirala autizam sama sebi on Wed Jan 14, 2009 4:09 pm

UrchinStar47

Probaj s knjigom za odrasle.

6 Re: Dijagnosticirala autizam sama sebi on Wed Jan 14, 2009 7:03 pm

feblu

UrchinStar47 wrote:Probaj s knjigom za odrasle.
Probala sam i ne znam tocno kako se zove o Marc Segar (on je imao as poginuo u saobracajnoj nesreci) neznam dali sam tocno napisala...uglavnom prezivljavanje i upute kako se nositi sa aspergerovim s. za djecu i odrasle. Neznam tocan naslov jer je nisam citala na hr ali ima puno o tome na www.asperger.it tamo ima dosta info ali ne na hr nazalost

7 Re: Dijagnosticirala autizam sama sebi on Thu Jan 15, 2009 7:42 pm

UrchinStar47

feblu wrote:
Probala sam i ne znam tocno kako se zove o Marc Segar (on je imao as poginuo u saobracajnoj nesreci) neznam dali sam tocno napisala...uglavnom prezivljavanje i upute kako se nositi sa aspergerovim s. za djecu i odrasle. Neznam tocan naslov jer je nisam citala na hr ali ima puno o tome na www.asperger.it tamo ima dosta info ali ne na hr nazalost
Imam je, no to je krivi odabir knjige za objasniti samu dijagnozu. Vise je skup prakticnih savjeta aspijima.

Za objasnjavanje same dijagnoze bi cak Wikipedia clanak bio bolje rjesenje. Attwodov The Complete Guide to Asperger's Syndrome bi bio bolji izbor.

8 Re: Dijagnosticirala autizam sama sebi on Fri Jan 16, 2009 1:18 pm

feblu

UrchinStar47 wrote:
feblu wrote:
Imam je, no to je krivi odabir knjige za objasniti samu dijagnozu. Vise je skup prakticnih savjeta aspijima.

Za objasnjavanje same dijagnoze bi cak Wikipedia clanak bio bolje rjesenje. Attwodov The Complete Guide to Asperger's Syndrome bi bio bolji izbor.
hvala

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]