Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

Za malog Travoltu bila je pogubna scijentologija?

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

Gost

Guest
Piše: Vanja Došen

Prema učenju scijentološke crkve, mentalne bolesti ne postoje, odnosno za njih su upravo sami bolesnici krivi, pa je i to razlog zbog kojeg Travolte nisu liječili sina koji je očito bio mentalno hendikepiran kad je u 16. trebao pažnju dviju dadilja

Smrt Jetta Travolte povezana je isključivo s napadajem, a ne s udarcem glavom o kadu kako se nagađalo u petak, kada je njegovo tijelo pronađeno u kupaonici obiteljskog ljetnikovca na Bahamima.

Iako samo obitelj može dati dopuštenje da se javno objave rezultati obdukcije, što Travolte nisu učinili, uzrok smrti otkrio je mrtvozornik Glen Campbell, pomoćnik direktora mrtvačnice na Bahamima koja je primila dječakovo tijelo. On je, naime, vidio smrtovnicu 16-godišnjaka koja je sastavljena u ponedjeljak kada je na Jettovu tijelu izvedena obdukcija.

- Jedini razlog smrti koji je naveden jest napadaj. Tijelo je u odličnom stanju usprkos policijskim navodima da je tinejdžer pao i udario glavom o kadu - rekao je u ponedjeljak Campbell.

I dok u javnost polako curi sve više informacija o smrti djeteta svjetski slavnog glumca Johna Travolte i njegove supruge, glumice Kelly Preston, te se pojavljuju sumnje, pa čak i optužbe, obitelj Travolta obratila se javnosti putem glumčeve službene internet stranice.

“Shrvani smo činjenicom da je naše vrijeme s njim bilo tako kratko. Njegovat ćemo trenutke koje smo proveli sa sinom do kraja naših života. Jett je bio najdivnije dijete koje je dvoje roditelja moglo poželjeti. Obasjao je život svakoga tko ga je imao prilike upoznati. Primili smo mnogo poruka sućuti iz cijeloga svijeta i želimo se zahvaliti svima na molitvama i podršci. To nam je mnogo značilo, jer je to lijep podsjetnik na dobrotu koju ljudi nose u svojim dušama, i to nam daje nadu u bolju budućnost”, stoji na stranici.
John Travolta u javnosti je poznat kao vrlo dobar otac koji je uvijek žurio kući da bi bio s obitelji, a Jetta je naprosto obožavao

Iako u nalazima obdukcije stoji da je Jetta ubio napadaj, kakve je dječak proživljavao godinama, neki stručnjaci upozoravaju da se možda nikada neće saznati točan uzrok smrti, odnosno zašto su ovoga puta konvulzije bile smrtonosne. Koji je točno uzrok napadaja s kojima je Jett živio nije poznato, no mnogo toga u vezi s dječakovim zdravljem ostaje nejasno. Naime, mnogi koji su dolazili u dodir s dječakom smatraju da je dječak bio autističan, što John i Kelly nikada nisu htjeli priznati niti prihvatiti. Napadaje bi tada objasnila epilepsija, koja se događa u oko 30 posto dijagnosticiranih s autizmom.

No, roditelji su razloge za sve njegove zdravstvene probleme pronalazili u rijetkoj bolesti Kawasaki, koja mu je, kako su tvrdili, dijagnosticirana kada je imao dvije godine. Radi se upali stijenki krvnih žila koja se događa u djece najčešće mlađe od pet godina, a ako se ne tretira, može dovesti do srčanih komplikacija. Ipak, stručnjaci tu bolest ne povezuju s napadajima koje je Jett proživljavao prosječno jednom tjedno. Bračni par Travolta čak je svojedobno u intervjuu njegovu bolest pripisao kemikalijama koje su profesionalci iz agencije za čiščenje koristili u njihovu domu prilikom tretiranja tepiha, što su kasnije prepustili isključivo članovima Scijentološke crkve.

Autizam nikada nisu prihvatili kao sinovu dijagnozu, iako su zbog takvog stava posljednjih godina javno kritizirani. Naime, scijentologija ne priznaje mentalna oboljenja, čak krivcima za njih smatra one koji su bolesni, te ih time etiketira kao “nižu vrstu ljudi”. Upravo zbog takvog pristupa mentalnim oboljenjima par navodno nikada nije priznao da je njihov sin mentalno zaostao, iako je svakodnevno u svakom trenutku trebao dvije dadilje da se brinu o njemu. To im je navodno jako zamjerao i glumčev mlađi brat Joey, koji se s Johnom mnogo puta sukobio oko toga, pogotovo nakon što je osnovao udrugu “Glumci za autizam” (“Actors for Autism”) te snimio dokumentarac “Normalni ljudi me plaše” (“Normal People Scare Me”) u čijem je nastanku sudjelovalo 65 intervjuirane autisične djece.

Za Jetta su se, iako je imao 16 godina, stalno brinule dvije dadilje, a dijagnoza koju je obitelj ‘priznala’ bila je rijedak Kawasaki sindrom, a ne autizam
Jettovo tijelo u petak u kasnim jutarnjim satima pronašla je muška dadilja Jeff Kathrein (isti onaj muškarac koji je prije par godina snimljen kako Travoltu ljubi u usta, što je pridonijelo glasnim tračevima da je glumac zapravo gay). Dječak je navodno posljednji put viđen u četvrtak navečer kako odlazi u kupaonicu, zbog čega se nameće pitanje je li dječak cijelu noć s četvrtka na petak proveo mrtav u kupaonici. No, to opovrgava glumčev odvjetnik Michael McDermott.

- Policija je dala naslutiti da je dječak čitavo to vrijeme bio bez nadzora. No, nije bilo tako. S njim su bile dvije dadilje čitavu večer, a zbog policijskog izvješataja ispada da je poslan u svoju sobu navečer te da ga nitko nije provjerio do jutra - rekao je u utorak McDermott, koji ne vjeruje da je Jett dugo bio sam u kupaonici.

Poruka na webu

Jett je bio najdivnije dijete koje roditelji mogu poželjeti

Nakon što ga je pronašao, Kathrein je dozvao Jettove roditelje, a otac John pokušao je reanimirati sina. Nakon dolaska Hitne pomoći reanimaciju su preuzeli tehničari, ali dječaku nije bilo spasa. Jett Travolta navodno je donedavno pio lijek Depakote koji je uvelike smanjio broj napadaja. To su potvrdili i Travoltini odvjetnici, McDermott i Michael Ossi, koji su otkrili da je prije početka uzimanja lijeka Jett u prosijeku imao jedna napadaj svaka četiri dana. Depakote je napadaje prorijedio i zahvaljujući njemu dječak je godinama živio s jednim napadajem u prosjeku svaka tri tjedna. No, nedavno je, tvrde, lijek prestao djelovati, zbog čega su ga roditelji, u dogovoru s liječnicima, prestali davati sinu zbog straha od drugih neuroloških problema. Broj napadaja se ponovno povećao na prosječno jedan tjedno.

Gost

Guest
ja neznam ko je za što kriv ,ali u tako bolnom trenutku napadat roditelje mi je stvarno grozno...
ako je dijetetu bila iz bilo kojeg razloga uskraćena njega-prije bi rekla da je tu kod nas uskraćena njega i da se djeca maltretiraju-tada se svakako treba pobrinut da netko odgovara...
to što roditelji ne prihvataju dijagnozu nije ništa novo pogotovo za nas sa ovih prostora gdje te dječiji psihijatri nagovaraju da izbjegavaš dijagnozu-jer je to konačno i samo ti to nude kao ljek...a masa roditelja također izbjegava za svoje djete ,ali bi tuđe bez problema "žrtvovali"...

Gost

Guest
da li bi netko mene osudio da se mom nešto desi ---nije bio na djeti ili bio je,bio je na detox. ili nije bio,dobio je ritanol ili nisam mu ga dala-nemojte sudit (po napisima)jer sutra netko može vama sudit---svi smo mi u sličnoj kaši i ne znamo što nas čeka....čak kad sve izgleda savršeno ne znamo šta se kuva....

Gost

Guest
Dječak je preminuo zbog konvulzija - dakle može se dogoditi svakom djetetu koje ima sličnih problema , stoga treba userodotočiti pažnju na taj dio ovog teksta .Sve ostalo su - bla,bla,bla

Osim toga gdje je Amerika i njihovo dijagnosticiranje - a gdje Hrvatska .Ko nebo i zemlja.

Gost

Guest
ma meni je problem kad razmislim da bi me netko u tako teškom emocionalnom stanju napadao-bojim se da bi me to dotuklo,a o ovoj njihovoj sekti stvarno puno ne znam????

Gost

Guest
mene su dotaknule fotografije, na kojima je taj decko uvijek nasmijan u drustvu obitelji. po meni je to ljubav, ona prava izmedju roditelja i djeteta i obratno. to se ne moze odglumit. i meni je to dovoljno, po pogledu i osmijehu tog djeteta vidi se da je bio sretan.

UrchinStar47

andrij wrote:Dječak je preminuo zbog konvulzija - dakle može se dogoditi svakom djetetu koje ima sličnih problema , stoga treba userodotočiti pažnju na taj dio ovog teksta .Sve ostalo su - bla,bla,bla
Istina. Samo sto za epilepsiju postoje tretmani koji u dobrom dijelu sluceajeva pale. S obzirom na djelovanje roditelja, odnosno njihovo sakrivanje dokaza, vjerojatno se nikad nece saznati je li ova tragedija bila izbjezna.

Najveci problem sa Scientologijom je da, umjesto rjesavanja psiholoskih poremecaja (sto tvrde da rade), njihovo djelovanje uglavnom te poremecaje povecava i stvara nove (usput uzimaju novac, te uzimaju novac, zatim uzimaju jos novca, pa za svaki slucaj jos novca, te opet jos novca, i ne zaboravimo, uzmu jos novca...).

andrij wrote:Osim toga gdje je Amerika i njihovo dijagnosticiranje - a gdje Hrvatska .Ko nebo i zemlja.
Usporedba stoji, samo sto imas znatno vise sanse u Hrvatskoj, nego u Scientologiji.

glori wrote:ma meni je problem kad razmislim da bi me netko u tako teškom emocionalnom stanju napadao-bojim se da bi me to dotuklo,a o ovoj njihovoj sekti stvarno puno ne znam????
Sekta je dovoljno je gadna da gornja hipoteza nije ni najmanje neuvjerljiva.

Nadam se da ovo nije zvucalo pretjerano kriticno.

Gost

Guest
dječak je dobivao ljekove pa u čemu je problem???

Gost

Guest
http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=437&act=show

evo pri put čitam o ovom i ako jee to to -stvarno gadno....

Gost

Guest
glori wrote:http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=437&act=show

Je to je stvarno tako .

UrchinStar47

andrij wrote:
glori wrote:http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=437&act=show

Je to je stvarno tako .
Nije, gore je.

stray_cat

a da li treba prozvati sve formalno educirane medicinare koji autizam tretiraju kao neuroloski poremecaj

da li treba prozvati sve medicinare koji odbijaju uopce pogledati rezultate testova koje sami platimo i donesemo im na stol jer oni nikad nisu culi za to pa im valjda ego veli "no no" pa vi odete neobavljenog posla sa djettom kojeg boli trbuh a svi vam tupe o autizmu

sto sa medicinarima i roditeljima koji svjesno sedatiraju i truju malu djecu jer su "nemoguca"

crkva je jos od doba krizarskih ratova i inkvizicije dala novi smisao bozjim zapovjedima

kak su svi zedni krvi i tudjeg prljavog vesa, uzas

kog zanima sto je u originalu scientology nek bolje procita njihove stranice umjesto indoktriniranog tumacenja koje nudi crkva

osobno mi je super sjelo to sto scientology govori o upotrebi medikamenata, masovno se lupa po simptomima bolesti, niko ne ide do uzroka

UrchinStar47

stray_cat wrote:a da li treba prozvati sve formalno educirane medicinare koji autizam tretiraju kao neuroloski poremecaj
To sam vec na drugim mjestima ucinio (vise implicitno, doduse...).

stray_cat wrote:da li treba prozvati sve medicinare koji odbijaju uopce pogledati rezultate testova koje sami platimo i donesemo im na stol jer oni nikad nisu culi za to pa im valjda ego veli "no no" pa vi odete neobavljenog posla sa djettom kojeg boli trbuh a svi vam tupe o autizmu
Ovo mi bas nije bilo jasno.

stray_cat wrote:sto sa medicinarima i roditeljima koji svjesno sedatiraju i truju malu djecu jer su "nemoguca"
Ne znam.

stray_cat wrote:crkva je jos od doba krizarskih ratova i inkvizicije dala novi smisao bozjim zapovjedima
Konacno su uveli humanije tumacenje. Znas li kakvi su uzasi bili prije

stray_cat wrote:kak su svi zedni krvi i tudjeg prljavog vesa, uzas
Ma, stvari se popravljaju...

stray_cat wrote:kog zanima sto je u originalu scientology nek bolje procita njihove stranice umjesto indoktriniranog tumacenja koje nudi crkva
Bolje http://xenu.net/

osobno mi je super sjelo to sto scientology govori o upotrebi medikamenata, masovno se lupa po simptomima bolesti, niko ne ide do uzroka
Ako Scientologija ide do uzroka psihickih bolesti, to je onda kad ih uzrokuje.

stray_cat

@UrchinStar47 da ti meni reci kako treba tretirati depresiju? hiperaktivnost? ovisnosti? sopanjem novim medikamentima ili psihoterapijom

UrchinStar47

stray_cat wrote:@UrchinStar47 da ti meni reci kako treba tretirati depresiju? hiperaktivnost? ovisnosti? sopanjem novim medikamentima ili psihoterapijom
Cije? Govorimo li o aspijima ili neurotipicnim ljudima?

Govorimo li o depresiji ili hiperaktivnosti? Ovisnosti o cemu?

O kojim ljekovima, i kojim oblicima psihoterapije?

Pitanja koja postavljas su presiroka za jednostavan opcenit i koristan odgovor.

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]