Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

Britanski učitelji upozoravaju: Hiperaktivnu djecu liječite

Go to page : 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 2]

Gost

Guest
Ritalin - propisani lijek za ADHD prošle je godine u Velikoj Britaniji usmrtio 11- ero djece. Frances Child, engleski učitelj, uočio je posljedice liječenja bolesti tim lijekom i upozorio na mogućnost druge terapije - disciplinom, vjerujući da je taj poremećaj rješiv

Početak radnog tjedna u školi, učenici u razredu mirni i disciplinirani, ali i pomalo pospani. Oko mi je zapelo za jednog od njih Joe Smitha koji je slinio nad udžbenikom, upozorio sam ga : Hajde Joe trgni se malo, dosta je bilo zabušavanja, primi se posla!’ No Joe me iznenadio, zgrabio je olovku bacio ju na mene i viknuo: ‘J… se’.

Jedanaestero djece u Velikoj Britaniji umrlo je od posljedica Ritalina.

Nakon nastave zamolio sam ga da ostane duže zahtjevajući od njega ispriku i upozoravajući ga kako namjeravam obavijestiti roditelje o izgredu, no on je samo odgovorio:

‘Nisam ja kriv, bolestan sam, imam ADHD, ne mogu si pomoći.’ Bio je to prvi ali ne i posljednji u nizu slučajeva djece oboljele od ADHD-a koje sam susreo.

Ispovijest je ovo britanskog učitelja koji nije uzeo zdravo za gotovo ovaj slučaj nego je krenuo u istraživanje.

Prije svega ostao je zapanjen činjenicom kako se nečije ponašanje naziva bolešću, a osim toga došao je do suludih činjenica vezanih uz ADHD bolest..

Djeca kao taoci

Krajem devedesetih u Velikoj Britaniji i Americi uočene su prve naznake bolesti kod osnovnoškolaca, iako nikada prije nije bilo govora da se agresivno dječje ponašanje naziva bolešću.
No posljednje desetljeće broj djece sa problemima u ponašanju, pojačanom hiperaktivnošću enormno se povećao, zapravo toj djeci ustanovljena je dijagnoza i prepisan lijek Ritalin.
Istraživanja su pokazala da je u Velikoj Britaniji više od 400 000 djece na Ritalinu, što znači kako je najmanje dvoje djece u razredu na tom drugorazrednom lijeku.

Vašem djetetu potrebna je beskrajna ljubav i briga

Ritalin je opasan jer izaziva nuspojave poput nesanice, mučnine, srčanih mana, depresije, a nelegalno prodavanje tog lijeka kažnjivo je sa 14 godina zatvora. Zabilježeno je 11 slučajeva smrti djece upravo od posljedica Ritalina.

A zgrožava činjenica da je Ritalin tisućama djece serviran poput slatkiša.
400 000 djece u Velikoj Britaniji svakodnevno je pod terapijom Ritalina

Kako pomoći djeci rijetko tko da se pita, roditeljima su lijek prihvatili objeručke, ali moraju snositi posljedice koje će cijelo društvo kroz par godina osjetiti. Nije nepoznanica kako se iz dana u dan broj ubojstava, krađa, zločina povećava a zamislite kakva će biti ADHD djeca.

Učitelj s početka ove priče vjeruje kako postoje rješenja ali i uzroci ponašanja takve djece. Kućni nemar, manjak pažnje, loša prehrana, bezgranična mogućnost gledanja televizora sa nimalo edukativnim sadržajem samo su neki od propusta koji idu na teret roditeljima.

Zaposlenim majkama karijeristicama u svakom slučaju lakše je djetetu dati Ritalin negoli mu posvetiti nekoliko sati. Naravno nisu samo roditelji krivi tu su i zdravstvene ustanove, liječnici koji ne upozoravaju na posljedice i ne nude rješenja.

'Ako uočite da vaše dijete ili dijete u vašem susjedstvu ima teškoća s koncentracijom, ako vas psuje i napada, ostanite prisebni, pa to dijete nije bolesno, samo drugačije i zahtjeva više pažnje i reda u svom životu. Shvatite kad tad snosit ćemo posljedice, zaboga drogiramo vlastitu djecu' zaključio je Frances Childs

Pepita

Admin
to je prestrašno-ja sam čula da i kod nas ima roditelja koji naručuju ritalin izvana,pitam se samo tko im ga prepisuje?

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

Gost

Guest
" Uzrok zloupotrebljavanja “lijekova” ( psihijatrijskih droga ) "

Prema DEA-i (Zavod za lijekove), ulična zloupotreba Ritalina (metilfenidat hidroklorin, psihijatrijska droga za djecu i odrasle) postala je veliki problem. Na crnom tržištu “lijek” (psihijatrijska droga) sada se prodaje za 5 do 10 dolara po piluli. Poznat jos kao “Vitamin R”, “R-loptica”, i kao “kokain siromašnih”, zloupotrebljava se tako što se “lijek” (psihijatrijska droga) smrvi i ušmrče ili ubrizga.

Stimulanti, iz II reda narkotika, takođe mogu dovesti do kasnijeg zloupotrebljavanja i zavisnosti. Analizom čija su ciljna društvena grupa bili odrasli rođeni 1960. godine, DEA (Zavod za lijekove) je zaključio: “Prethodni podaci pokazuju da je grupa liječena od ADHD-a (ADD ili “poremećaj” pomanjkanja pažnje i hiperaktivnost ili poznat jos kao hiperkinetički sindrom) imala veliku učestalost konzumiranja kokaina i visok procenat onih koji su kokain konzumirali više od 40 puta... ovi raniji podaci pokazuju da liječenje ADHD-a (ADD ili “poremećaj”pomanjkanja pažnje i hiperaktivnost ili poznat još kao hiperkinetički sindrom) stimulantima u djetinjstvu može izazvati rizik od konzumiranja kokaina u odraslom dobu.”

Istraživanje kalifornijskih adolescenata kojima je dijagnozovan ADHD (ADD ili “poremećaj” pomanjkanja pažnje i hiperaktivnost ili poznat jos kao hiperkinetički sindrom), a koje je izvršeno 1998. godine, otkrilo je da kod osoba liječenih stimulantima postoji 3 puta veca vjerovatnoća da će u odraslom dobu konzumirati kokain.

Ostalo možete pročitati na ovom linku ... http://www.psihijatrija-ubija.info/psihijatrija-droge/zloupotreba-psihijatrija-metilfenidat-ritalin-concerta.html

Gost

Guest
Evo ovaj zadnji link ima stvarno svašta nešto za pročitat ... i ja sam blago rečeno ostala - affraid

tuga

Koliko ja znam kod nas se ne može nabaviti upravo iz razloga ovisnosti, pa ga neki roditelji nabavljaju u Sloveniji. Navodno je u Americi ukinuti još prije nekoliko godina.

Gost

Guest
odakle to znaš - jer ja do sada barem nisam susrela roditelje koji to kupuju za djecu ...

tuga

U susjedstvu imamo dečkića koji je već dosta lijekova promijenio, i znam da se majka interesirala (na sastanku stanara zgrade) i raspitivala i tako sam "načula" od nje i grupice koja je to pričala, dapače su hvalile lijek, ali se tužila kako se teško nabavlja...

Gost

Guest
joj ... pa reci onda reci toj mami , na idućem sastanku stanara , kako je taj lijek zapravo jako , jako opasan i da ga ne kupuje

tuga

da bez daljnjega, a možda joj je već i neko rekao...

Gost

Guest
a to je neka mama iz tvoje zgrade ... jesi joj rekla za ovaj naš forum?

Gost

Guest
poznajem i ja dvoje što daju na savjet dječijeg psihijatra,ali im se ne usudim ništa reći-jer sam već poticala tu temu,ali one su to doživjele kao da ja neznam sa čim one imaju posla(možda i nemam),ali posljedice su stravične....šta da se radi?

Last edited by glori on Sat Dec 13, 2008 6:59 pm; edited 1 time in total

tuga

andrij wrote:a to je neka mama iz tvoje zgrade ... jesi joj rekla za ovaj naš forum?

Nisam vjerojatno iz razloga što ju znam samo sa sastanaka stanara zgrade.

tuga

glori wrote:poznajem i ja dvoje što daju na savjet dječijeg psihijatra,ali im se ne usudim ništa reći-jer sam već poticala tu temu,ali one su toi doživjele kao da ja neznam sa čim one imaju posla(možda i nemam),ali posljedice sustravične....šta da se radi?

Očito je da je struka unutar sebe podijeljena, jedni su za a drugi protiv

Gost

Guest
strasno je kako psihijatri olako daju lijekove i onda jos roditeljima napune glavu kako je to njihovoj djeci potrebno. konkretno i mom su kad smo isli na godisnji pregled zbog skole u Zg kod psihijatra prije 3g. bio je hiperaktivan nikad agresivan i preporuka je bio rispolept. inace u toj bolnici smo bili samo taj jedan put jer idemo na redovite kontrole u drugu.
tuga wrote:dapače su hvalile lijek
mozes malo pojasnit. sto su konkretno hvalile

tuga

Goorile su da lijek pomaže i da je to jedini lijek za nemir klinaca, nešto u tom stilu, a ova mama čiji je klinac u pitanju je rekla da pokušava ga nabaviti a ne uspijeva, nešto u tom stilu, više se detalja i ne sjećam. Ako ju sretnem baš ću je pitati, jer sada više znam o tome....

Pepita

Admin
tuga ovdje sad pišemo o ritalinu a tvoj zadnji post selim pod dijagnoze

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

Gost

Guest
tuga wrote:
Vrlo veliki broj poznatih znanstvenika je obolio od ADHD-a. Neki od njih su: Albert Einstein, Thomas Edison i Wolfgang Amadeus Mozart.

hehe, a di li se sve ne trpa ove jadnicke... daj nek netko pobroji sta im je sve 'prikrpljeno' :bball:

Gost

Guest
ive3 wrote:
tuga wrote:
Vrlo veliki broj poznatih znanstvenika je obolio od ADHD-a. Neki od njih su: Albert Einstein, Thomas Edison i Wolfgang Amadeus Mozart.

hehe, a di li se sve ne trpa ove jadnicke... daj nek netko pobroji sta im je sve 'prikrpljeno' :bball:

Autizam - definitivno

Gost

Guest
Mom dječaku - nekadašnjem hiperaktivcu koji je tetu u vrtiću rasplakao jer ga nije mogla uhvatiti ni za glavu ni za noge - je dječija psihijatrica počela pisat nekakav lijek prilikom našeg prvog posjeta u njezinu ordinaciju ...

Ja sam ju nato upitala za što je to , a ona je meni onako kao, neispavanom i pomalo od trčkaranja od ordinacije do ordinacije umornom laiku - rekla da je mali malo previše nemiran ...

Ja njoj na to da mali ima EEG sa šiljcima i kako će to na njega djelovat ...

Ona počela nešto frfljat na latinski...i piše i dalje ...

Ja njoj opet ,da mi dijete ima EEG sa šiljcima i kako će taj lijek djelovat na njega ...Ona opet ništa.

A rekoh , dr ..... ? Za što malome trebaju te tablete ?

Pa eto , da bi VAMA BILO LAKŠE!

Rekoh ja njoj - NE ,HVALA!

I promjenim dječijeg psihijatra.

tuga

Pametna mama.

Pepita

Admin
glori wrote:poznajem i ja dvoje što daju na savjet dječijeg psihijatra,ali im se ne usudim ništa reći-jer sam već poticala tu temu,ali one su to doživjele kao da ja neznam sa čim one imaju posla(možda i nemam),ali posljedice su stravične....šta da se radi?
kojeg dj. psi?jel ona kod koje mi idemo?

MBee

Mi još nismo bili kod psihijatra, naručit ću se iza Nove jer će nam trebati nalaz za Komisiju.

feblu

Nama nisu prepisali ritalin ali Risperdal (risperidone) da i to je jaki antipsihotik i to tako olako bez ikakvih objasnjenja i kako to djeluje i posljedice koje moze prouzrokovat...mi smo ljepo dosli kuci procitali i bacili u smece.

Gost

Guest
MBee wrote:Mi još nismo bili kod psihijatra, naručit ću se iza Nove jer će nam trebati nalaz za Komisiju.

U Splitu koliko znam imamo samo dva dječija psihijatra ..jel znaš kojeg dječijeg psihijatra u ZG?

Gost

Guest
glori wrote:poznajem i ja dvoje što daju na savjet dječijeg psihijatra,ali im se ne usudim ništa reći-jer sam već poticala tu temu,ali one su to doživjele kao da ja neznam sa čim one imaju posla(možda i nemam),ali posljedice su stravične....šta da se radi?

A . čuj možda zbilja i ne znaš sa čime one imaju posla ... i što možeš uraditi - najvjerojatnije - ništa Crying or Very sad

Pepita

Admin
andrij wrote:

U Splitu koliko znam imamo samo dva dječija psihijatra ..jel znaš kojeg dječijeg psihijatra u ZG?
4 imamo u St

MBee

andrij wrote:U Splitu koliko znam imamo samo dva dječija psihijatra ..jel znaš kojeg dječijeg psihijatra u ZG?

U Klaićevoj, dr. Jakušić.

tuga

U Zagrebu ih imaš kao u priči u Klinici za psihološlu medicinu Rebro, psihijatrijska bolnica za djecu i mladež, Kukuljevićeva, zatim po domovima zdravlja te i nekolicina privatnika.

Gost

Guest
tuga wrote:psihijatrijska bolnica za djecu i mladež, Kukuljevićeva
Shocked od psihijatra u toj bolnici. nisam cula ni od jednog roditelja nista dobrog koji je bio s djetetom kod njih. svima rogovi narastu na spomen Kukuljeviceve. nazalost i mi smo bili jednom kod njih. tuga me uhvati kad se sjetim te djece, sedirani i u svom svijetu.

Gost

Guest
tuga wrote:U Zagrebu ih imaš kao u priči u Klinici za psihološlu medicinu Rebro, psihijatrijska bolnica za djecu i mladež, Kukuljevićeva, zatim po domovima zdravlja te i nekolicina privatnika.

E , a u Splitu - 4 - kako napisa Pepita , iako ja znam samo za dva .

tuga

Da, nažalost negdje sam i na mib proćitala da su ljudi nezadovoljni dječjim psihijatrima bez obzira gdje rade. Možda dio tog nezadovoljstva ide i iz činjenice da ne mogu pomoći kao u ostalim strukama u medicini.

Gost

Guest
ma meni nisu fer--vide dobro o čemu je riječ ali zbog osjećaja roditelja pravu dijagnozu ne spominju ni pod razno...to je sramota struke..velika,velika sramota struke-naša djeca nemaju pravo ni na dijagnozu,a izvlače se kao to se odmah ne vidi---e vidi se i te kako vidi---nadam se da njih neće nitko zavlačit ,ako dođu u sličnu situaciju....

pa ja bi već skoro mogla dati dijagnozu,a ne izučeni stručnjak-koga farbaju sa tom pustom naobrazbom--ne moraš mi dati ljek ,ali si mi dužan reći o čemu je riječ..

kakvo je inače pokriće za uputnicu koju su mi uzeli?

tuga

Glori, čini mi se da smo o tome već diskutirali i suprostavljali ako se dobro siječam poprilično suprotna mišljenja, gdje sam ja zastupala stav da nije tako lako i tako čisto u toj ranoj dobi u kojoj se dijete po prirodi svoje kronološke dobi intezivno razvija, što je razvoj, što je bolest, što je kombinacija a ti kao stručnjak daješ si pravo "etiketirati" dijete. I na dalje sam mišljenja da s dijagnozom ne treba žuriti, treba roditelja upozoriti na ozbiljnost situacije....savjetovati da sve poduzme da to zaista ne bude dijagnoza.....

Gost

Guest
pa ženo božija nije dovoljno da im damo "etiketu"-a kad daju bilo koju drugu dijagnozu-tada nije etiketa -već dijagnoza-pa zar ne vidiš kakav je to snobovski odnos prema samoj dijagnozi,a to se prenosi i prema djetetu...

dati dijagnozu nikad nije rano može biti jedino kasno-kod svih dijagnoza je tako,a ovdje je to etiketiranje....pa zar ne shvaćaš da im se osnovno ljudsko pravo sa tim krši-bez dijagnoze nema terapije ,a ni shvaćanja ozbiljnosti problema....

sa čim se radi veća šteta ,ja mislim da je to kristalno jasno-samo je pitanje koliki smo primitivci da si to priznamo...

Gost

Guest
tuga wrote:Da, nažalost negdje sam i na mib proćitala da su ljudi nezadovoljni dječjim psihijatrima bez obzira gdje rade. Možda dio tog nezadovoljstva ide i iz činjenice da ne mogu pomoći kao u ostalim strukama u medicini.

'???

Ja sam konkretnu pomoć - dakle bez okolišanja mi se spucalo u lice i reklo šta mi treba,a šta ne u svezi djece - dobila upravo od dječijeg psihijatra i psihologa!

Naravno, ovo nisam dobila od psihijatrice koja mi je prije svega ponudila tablete kao rješenje za dijete.

Do jedan psiholog s kojim sam se susrela svih ovih godina

Gost

Guest
tuga wrote:Glori, čini mi se da smo o tome već diskutirali i suprostavljali ako se dobro siječam poprilično suprotna mišljenja, gdje sam ja zastupala stav da nije tako lako i tako čisto u toj ranoj dobi u kojoj se dijete po prirodi svoje kronološke dobi intezivno razvija, što je razvoj, što je bolest, što je kombinacija a ti kao stručnjak daješ si pravo "etiketirati" dijete. I na dalje sam mišljenja da s dijagnozom ne treba žuriti, treba roditelja upozoriti na ozbiljnost situacije....savjetovati da sve poduzme da to zaista ne bude dijagnoza.....

Ne da je lako nego je i potrebno.

Ja sad kao majka , LAIK ..bez nekakvih velikih škola mogu s vrata kazati ima li neko dijete ili nema elemente autizma!

Ono što se događa rastezanjem davanja adekvatne dijagnoze i pomoći djetetu je samo činjenje štete - jer se najbolji usšpjesi u sanaciji posljedica mogu postići upravo do 6 GODINE ŽIVOTA!

A mnoga djeca do 6 godine nemaju niti dijagnozu po kojoj bi im se mogućila kvalitetna skrb,a kamoli nešto drugo!

Last edited by andrij on Sun Dec 14, 2008 7:14 pm; edited 1 time in total

Gost

Guest
mene slicna stvar muci... mog se nekako prati od dvije godine (pedijatrica je pratila, pisala, savjetovala..., a mi se informirali, citali, primjecivali, plakali, prihvacali...), ali i neki dan neuropsihijatrica kaze "to sve vrijedi, ako I. pripada autisticnom spektru, sto se jos ne moze reci. moze biti, a i ne mora."
s jedne strane, drago ti je sto dijete promatraju i prate, ali s druge strane tesko ti je jer djetetu vrijeme leti, a ima toliko toga nauciti da se "poravna" s vrsnjacima. cekati je najteze...

Gost

Guest
Ma o tom se radi - nema čekanja .... treba krenuti u ciljane terapije i pretrage i to što ranije ... čim se primjete prvi simptomi.

Dovoljno je da ti djete izbjegava pogled, ne želi zagrljaj i ignorira te kad ga zoveš, a na zvuk recimo svog omiljenog crtića dotrči iz susjedne sobe - a ti mu kao roditelj nisi NIŠTA , nažao napravio da bi ti dijete tako hladno uzvratilo

Kasnije samo bude sve više i više simptoma - a ja nemogu vjerovat da liječnici namjerno zatvaraju oči i time zapravo čine uštede ovoj državi.

Gost

Guest
pa da tko će provest kroz invanidski karton nek provede tko neće i nije mu potreba nek ne provodi,ali se dijagnoza mora znat,a to koliko će dijete napredovat to nije na onome tko donosi dijagnozu već na onome tko provodi terapiju i na samom djetetu-a simptomi su oni po kojima donosiš dijagnozu ili ih ima ili nema...

i šta me briga šta negdi piše ako će on samostalno moć na drugi planet odselit....

tuga

glori wrote:pa ženo božija nije dovoljno da im damo "etiketu"-a kad daju bilo koju drugu dijagnozu-tada nije etiketa -već dijagnoza-pa zar ne vidiš kakav je to snobovski odnos prema samoj dijagnozi,a to se prenosi i prema djetetu...

dati dijagnozu nikad nije rano može biti jedino kasno-kod svih dijagnoza je tako,a ovdje je to etiketiranje....pa zar ne shvaćaš da im se osnovno ljudsko pravo sa tim krši-bez dijagnoze nema terapije ,a ni shvaćanja ozbiljnosti problema....

sa čim se radi veća šteta ,ja mislim da je to kristalno jasno-samo je pitanje koliki smo primitivci da si to priznamo...

Kao prvo zar ne vidiš gdje živiš, kao drugo nije isto postaviti djetetu dijagnozu autizma ili primjerice diabetesa, hoćeš ili nećeš priznati odnos društva i okoline nije isti, kao treće ozbilnjost problema ne dobiva na kilaži ako je postavljena dijagnoza koja nije sigurna uz razno raznih razloga-ne stavljaj liječnike na pijedestal pa ih onda po potrebi skidaš i stavljaš....ne ide to tako....

Liječnik je već dovoljno ozbiljan ako roditelja upozori na ozbiljnost problema, ponudi mu opcije koje su moguće i koje slijede a da pri tom ne stavlja odmah dijagnozu, jer s njom i bez nje dijete ostvaruje sva prava iz zdravstvene zaštite ovako ili onako, ako si na to ciljala

Nije primitivno niti ne primitivno priznati ili ne priznati da si suočen s ozbilnim problemom na ovaj (postaviti dijagnozu) ili na onaj način (upozoriti na ozbilnost problema.

Pepita

Admin
i šta me briga šta negdi piše ako će on samostalno moć na drugi planet odselit....

tuga

Složile se mi ili ne složile oko ovog pitanja ljubav i želje za našu dijecu su nam iste

Pepita

Admin
ako već moraš staviti sliku onda te molim da je smanjiš jer ovo nije u redu

Gost

Guest
jesam dobro skuzila ne daju dijagnozu nego daju lijek. na osnovu cega onda lijek?

Gost

Guest
pa kad nije isto postavit dijagnozu mentalne,dijabetesa ,autizma itd.čemu tada uopće psihijatri....kao oni su kapo u donošenju ove dijagnoze ,ali je ne "žele"donjeti....
ko tu koga?

Gost

Guest
tuga wrote:

Kao prvo zar ne vidiš gdje živiš, kao drugo nije isto postaviti djetetu dijagnozu autizma ili primjerice diabetesa, hoćeš ili nećeš priznati odnos društva i okoline nije isti, kao treće ozbilnjost problema ne dobiva na kilaži ako je postavljena dijagnoza koja nije sigurna uz razno raznih razloga-ne stavljaj liječnike na pijedestal pa ih onda po potrebi skidaš i stavljaš....ne ide to tako....

Liječnik je već dovoljno ozbiljan ako roditelja upozori na ozbiljnost problema, ponudi mu opcije koje su moguće i koje slijede a da pri tom ne stavlja odmah dijagnozu, jer s njom i bez nje dijete ostvaruje sva prava iz zdravstvene zaštite ovako ili onako, ako si na to ciljala

Nije primitivno niti ne primitivno priznati ili ne priznati da si suočen s ozbilnim problemom na ovaj (postaviti dijagnozu) ili na onaj način (upozoriti na ozbilnost problema.

Skužaj tuga - al ovo je totalno pogrešno razmišljanje...
Gdje si pročitala da se neko u RH riješio autizma ,a da je dobio adekvatnu terapiju od strane države i liječničke struke? Koliko je meni poznato ako roditelj sami ne poguraju teško se dobije i ono minimalno što se treba dobiti Stoga svako uspoređivanje , ne samo sa dijabetesom ,već sa bilo čim je - nedopustivo.

Roditelj kojemu je na prvom mjestu što će mu okolina kazati ,pa tek onda pravilna skrb oko djeteta - griješi i to debelo , jer ne živi svoj život za sebe i svoje dijete već za drugoga .

To što dijete ostvaruje je mizerija prema onomu što bi trebalo dobiti da se u RH pokrene rana intervencija ,a nje nema jer liječnici i roditelji zajedno ne žele stavljati na papir ono što će IONAKO staviti za idućih par godina - a vrijeme , dragocijeno vrijeme za dijete je zauvijek izgubljeno!

tuga

"Skužaj tuga - al ovo je totalno pogrešno razmišljanje..."
završen citat

To je moje mišljenje i za mene je pravilno, kao što je tvoje mišljenje tvoje i za tebe pravilno, a za mene može biti pravilno ili nepravilno. A tko kaže da sam ja u pravu a tko kaže da si ti? Međusobno se "nadmudrujemo" u različitim stavovima.

"Gdje si pročitala da se neko u RH riješio autizma ,a da je dobio adekvatnu terapiju of strabne države i liječničke struke?"

Ja to nisam napisala-nigdje se nije dalo iz mog teksta iščitati da sam tvrdila da se neko iz RH riješio autizma, zato molim te to ne tvrdi jer to nije istina nitj da sam napisala niti da se to desilo.

što je adekvatna terapija? Posebno ona koja ti se nudi od strane države?
prema tome usporedba je u kontekstu teksta i rečenice itekako dopustiva!

"Roditelj kojemu je na prvom mjestu što će mu okolina kazati ,pa tek onda pravilna skrb oko djeteta - griješi i to debelo , jer ne živi svoj život za sebe i svoje dijete već za drugoga .

Nigdje u mom izlaganju nije napisano to što ti tvrdiš i ne znam zašto izvrćeš moje riječi i stajališta.

A o ranoj intervenici i potrebi za njom u našoj zemlji mislim da sam dovoljno pisala, čak i u jednom trenutku predlagala da se postovi roditelja pošalju u ministarstvi kako bi se "omekšala" srca onih koji o tome odlučuju.....mislim da to ne treba ponavljati

Problem, po meni jeste u tiome što mentalni sklop većine ljudi na ovim našim prostorima liječnicima daje aureolu Bogova što oni naravno u realnosti nisu.....

Gost

Guest
Tuga - molim te da ponovno pročitaš svoj post.

Gost

Guest
Tuga napisa

što je adekvatna terapija? Posebno ona koja ti se nudi od strane države?
prema tome usporedba je u kontekstu teksta i rečenice itekako dopustiva!

Nema adekvatne dijagnoze - nema ni adekvatne terapije jer ju nitko nije ni dužan dati.Usporediti dijabetes i autizam i način na koji se tretiraju u ovoj državi je nedopustivo.

Što se tiče mentalnog sklopa nekih roditelja - ja vjerujem da bi bio daleko bolji njihov mentalni sklop kad se nebi trebali upuštati i u borbu sa silnom administracijom,pravilnicima i Zakonima ... te uz to vječno živjeti u neizvjesnosti - jeli ili nije autizam .

Već sam napisala da je ono osnovno vidljivo i laiku koji je samo neko,liko puta bio u društviu djeteta koje ima poteškoća autističnog spekrta pa da skuži o čem se radi , a kamoli tek koliko to lakše vidi struka koja olako daje tablete ( govorim o dječijim psihijatrima ) ,al nerado daje i pravu dijagnozu na papir!

Last edited by andrij on Sun Dec 14, 2008 9:45 pm; edited 1 time in total

Gost

Guest
ma nije stvar "bogova"-već nek rade svoj posao-a to je u slučaju autizma dati dijagnozu najkasnije do treće-da ne govorim da je incijativa dati dijagnozu prije 18mj..... riješite našu djecu stigme i šugavosti...to je dijagnoza kao sve druge i zahtjeva pravovremenu terapiju...a ne ako nekom spomeneš sa djetetovih 6mj.da ne guče i da ne reagira adekvatno na okolinu da te svrstaju u histerične roditelje koji previše razmaze djecu...
zašto pucaju brakovi i djeca bivaju smještena u institucije--zato što se i sami lječnici prema ovoj bolesti odnose gore nego da je kuga-sami sebe izopčavamo poradi ovih što okreću leđa i kao nije ništa-ma je ljudi moji je autizam je-nije dijabetes ni kolera već-AUTIZAM....

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 2]

Go to page : 1, 2  Next