Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

Videoigra razvija mozak autistične djece

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 6:30 am

Pepita

Admin
Apr 25 2008,
Izgleda da igre nisu namijenjene samo gubljenju vremena i izazivanju nasilja. Na Sveučilištu Missouri jednu od njih koriste i kao sredstvo za poticanje rada mozga autistične djece

GuyMcCormack vodeći je znanstvenik odjela za profesionalnu terapiju iznanstvenog odjela pri Sveučilištu Missouri. Dio njegova znanstvena rada je analiza i promatranje rada mozga djece oboljele od autizma, a usvom radu, na iznenađenje mnogih, koristi se jednom videoigrom.

Igra nazvana Space Race dizajnirana je tako da se raketom prikazanom na zaslonu upravlja isključivo moždanim valovima, asavladavanje takvog načina upravljanja može biti od svekolike pomoći urazvoju rada mozga autistične djece. Svaka uspješna kretnja rakete uigri nagrađuje se određenim audio-vizualnim efektima, što osobu koja igra ovu igru motivira da se još više trudi, a sve to dovodi dooživljavanja određenih dijelova mozga te samim time i do poboljšanjapažnje i koncentracije.

Ovu tehnologiju prenošenja moždanih valova preko senzora doračunala, nazvanu neurofeedback, osmislila je NASA, od koje ju jeprofesor McCormack i preuzeo.
moj-student.com

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

2 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 2:35 pm

Gost

Guest
Moji rasturaju igrice - ipak treba smislit nake stvari .M je genijalac za neke koje ni stariji ne može proć

3 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 5:33 pm

Pepita

Admin
Andrij,koje igrice vole igrati tvoji klinci?

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

4 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 5:34 pm

tuga

A ja imam jedno pitanje: kada su vaša djeca počela pokazivati, u kojoj dobi interes za video igrice?

5 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 5:38 pm

Pepita

Admin
moja je s 2 godine sama igrala Huga, s npr 4 je rasturala igrice koje nisu mogla starija djeca a i danas je tako

6 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 5:47 pm

Gost

Guest
moj skroz obratno... nikakve igrice ne voli (u kojima je neka akcija). voli samo slagaljke tipa mahjong, puzzle (www.jigzone.com) i slicno.
posto voli sve naopako on bi auto u trkacim igricama vozio uvijek po travi (suprotno od ceste)

7 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 5:53 pm

tuga

ive3 wrote:moj skroz obratno... nikakve igrice ne voli (u kojima je neka akcija). voli samo slagaljke tipa mahjong, puzzle (www.jigzone.com) i slicno.
posto voli sve naopako on bi auto u trkacim igricama vozio uvijek po travi (suprotno od ceste)

U kojoj je dobi započeo interes za njih?

8 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 5:55 pm

MBee

Nisu videoigrice ali za male, ako vam dođu u krilo dok ste za kompom, ima jedna super stranica gdje samo trebaju lupati po tastaturi:
http://www.kneebouncers.com/index.php

9 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 8:01 pm

Gost

Guest
tuga wrote:
U kojoj je dobi započeo interes za njih?

kada sam mu ih pokazao mislim oko 3.5. naravno tada je slagao pogadjajuci, poslije sa 4.5 je polako sve vise pazio da odmah uzme onu koja 'pristaje' na odredjeno mjesto

10 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 8:15 pm

tuga

Znači došlo je vrijeme i za nas, pokušati ćemo mu to ponuditi pa da vidimo. Thanks.

Image and video hosting by TinyPic

11 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 9:02 pm

Gost

Guest
Pepita wrote:Andrij,koje igrice vole igrati tvoji klinci?

Arkadne.

Cura voli i mozgalice :comp:

12 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 9:06 pm

Gost

Guest
On je plakao ko kišna godina jer nije znao di bi sa mišem ,i di bi sa tipkama na tastaturi.

Pa smo ga poticali i poticali ...pa je prestao plakat i polako krenio ...

Ona je pratila šta se radi i jedan dan je jednostavno sama sjela i počela igrat.

Oboje su krenuli sa nekih 3 - 3,5 godine ... čini mi se Rolling Eyes iako mislim da je on bio malo stariji

Last edited by andrij on Sat Dec 06, 2008 9:07 pm; edited 1 time in total

13 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 9:07 pm

Pepita

Admin
Jel se počupaju koji put oko računala?

14 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 9:08 pm

Gost

Guest
Pepita wrote:Jel se počupaju koji put oko računala?

Jok - imaju dva .

15 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 9:11 pm

tuga

Pametna mama

16 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 9:12 pm

Pepita

Admin
Imaju i moji ali samo jedan je uključen baš zbog toga da ona s njim igra,gleda ga ,da se počupaju koji put ,dobra vježba i za čekat na red dok brat odigra svoje...

17 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 9:13 pm

Gost

Guest
tuga wrote:Pametna mama

Pametni tata inžinjer informatike ) - po meni bi se svi skupa slikali - i to više puta kad su računala u pitanju

18 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 06, 2008 9:15 pm

Gost

Guest
Pepita wrote:Imaju i moji ali samo jedan je uključen baš zbog toga da ona s njim igra,gleda ga ,da se počupaju koji put ,dobra vježba i za čekat na red dok brat odigra svoje...

U nas oba gore - jer kad ja i muž nešto radimo na ovom drugom na kojem i nema nekih igrica - onda se njih troje dogovaraju .Ono - jedno je njihovo , a jedno naše

19 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Tue Dec 09, 2008 6:09 pm

UrchinStar47

Igre su dosta korisne. Recimo, ja sam do sad najvise igrao Grand Strategy igre tipa Civilizacija. Smatram da su me dosta naucile.

20 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Wed Dec 10, 2008 8:26 pm

feblu

Zato je moj tako iznad prosjecan jer je stalno sa video igricama u ruci... :D

21 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Thu Dec 11, 2008 12:55 pm

stray_cat

moj je sa godinu dana poceo sa baby keyboard od berchet-a http://www.sensationalbeginnings.com/itemdy00.asp?T1=E+6+901X

nedugo nakon toga smo kupili little tikes volan i vrlo jednostavno skupljas vozeci auto zadane objekte

Hasbro Interactive Easy-Bake Kitchen PC Game, konzolica se stavlja preko tastature

dvd kids, berchet. konzola je zapravo daljinski i dvd se stavlja u najobicniji player i konzolom igras. kompanija je propala i nikad se nisu pojavile najavljene igrice. bila je puno bugova i stalno je nesto krepavalo

playstation portable (vise je u funkciji za gledanje filmova u avionu nego za igranje premda sad kako je stariji moze i igrati

playstation3, trenunto igra batman lego, do nedavno je igrao little big planet, sam je kreirao nivoe

ima neke igrice na kompjuteru, sve je nesto u stilu da nesto gradi, nije bas zainteresiran za pucanje ili da misem lovi neke ribe ili kaj vec sve ima

za playstation 3 ima i sjedalicu za vozenje auta sa odgovarajucim volanom (forcefeedback) i pedalama. kako je mali ima organizirano na samo 2 pedale i moze voziti jedino na automatik jer ne kuzi mijenjanje brzina i ne moze igrati sa 3 pedale i mjenjacem

ne znam da li igrice povecavaju iq, kod nas je kognitivni visok, ali je zato socijalni i emocionalni u banani (sto kompenzira primjenjujuci nauceno)

colorelli http://www.wacom-shop.net/cgi-bin/wacom.storefront/EN/Product/FT&2D0405U10&2DNL , konzola za crtanje, ima plocicu i olovku umjesto misa (inace se moze korisiti kao mis)

ima i mogucnost igranja na netu http://www.colorelli.eu/kids.asp?lang=nl&sec=story&subs=trailer&rec=yes

P.S sebastianov tata je geek, ovo je njegovo podrucje. ja sam samo kupila baby keyboard, ovo drugo sve radi mats

22 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Thu Dec 11, 2008 4:03 pm

UrchinStar47

Ovo zadnje je dosta dobro. Dobre igre za koristenje su zapravo simulacijski software.

http://www.theodoregray.com/BrainRot/index.html

23 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Fri Dec 12, 2008 10:30 am

MBee

stray_cat wrote:moj je sa godinu dana poceo sa baby keyboard od berchet-a http://www.sensationalbeginnings.com/itemdy00.asp?T1=E+6+901X

Naručila sam jučer Evi ovu tastaturu, baš me zanima kako će joj se svidjeti. Hvala na ideji!

24 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Fri Dec 12, 2008 10:54 am

Gost

Guest
trebala si naruciti i CD-ove jer bez njih ti mozda ta tipkovnica nece nicemu sluzit. pise da se prodaju 'odvojeno'.
da li si probala domaci software za dob 3-4 godine, kao sto je hlapic, suncica i slicno?

25 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Fri Dec 12, 2008 11:21 am

MBee

Naručila sam u kompletu sa 4 CD-a.
Nismo probali jer nije za nju obična tastatura, ova je puno "jednostavnija" pa mi se čini da će ići.

26 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Fri Dec 12, 2008 11:40 am

Gost

Guest
mozes li mi objasnit zasto nije za nju obicna? samo lupa po njoj ili?
moj je u dobi kada je ima 2-3 godine stajao na stolici iza starije sestre i gledao sto ona radi i vrebao trenutak da i on nesto pritisne... tada je valjda i pocela ljubav za slova.

27 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Fri Dec 12, 2008 12:03 pm

MBee

Da, samo lupa, slova ju uopće ne zanimaju.

28 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Fri Dec 12, 2008 11:56 pm

stray_cat

zaboravila sam spomenuti v-tech v-smile http://www.vtechuk.com/products-and-accessories/v-smile/

software imas na razlicitim jezicima, i pokusaj si organizirati ako imas nekog u UK da dobijes od tamo jer je kod njih bagatelno. ameri imaju drugi video sistem i nisam ziher da li bi ti radilo

mislim da je to predobro, sebastian se dan danas hoce igrati sa tim, bez obzira na to sto ima playstation3 u upotrebi

nemoj se zacuditi kad ti mala odbaci tu tastaturu u mjesec dva, "oni" groznom brzinom apsolviraju sve vezano uz kompjuter

29 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 13, 2008 8:52 am

MBee

Naručeno i to! Hvala!

30 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 13, 2008 10:15 am

MBee

stray_cat wrote:zaboravila sam spomenuti v-tech v-smile http://www.vtechuk.com/products-and-accessories/v-smile/

software imas na razlicitim jezicima, i pokusaj si organizirati ako imas nekog u UK da dobijes od tamo jer je kod njih bagatelno. ameri imaju drugi video sistem i nisam ziher da li bi ti radilo

Šta software moram posebno naručivati, ne dođe u paketu sa konzolom? Pod software misliš na http://www.vsmilebaby.co.uk/learn/development-programmes/ ili nešto drugo? Oprosti ako postavljam glupa pitanja ali ne kužim se previše.

31 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 13, 2008 10:26 am

Pepita

Admin
stray_cat wrote:

zašto misliš da nebi radilo?

32 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 13, 2008 10:31 am

MBee

Znam da ne bi, radi se o nekakvim zonama, zato ni američki DVD-i ne rade kod nas.

33 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 13, 2008 10:44 am

Pepita

Admin
ja imam jedan pa radi

34 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 13, 2008 10:48 am

MBee

Možda ti je odlokiran player.

35 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sat Dec 13, 2008 4:12 pm

stray_cat

MBee wrote:
stray_cat wrote:zaboravila sam spomenuti v-tech v-smile http://www.vtechuk.com/products-and-accessories/v-smile/

Šta software moram posebno naručivati, ne dođe u paketu sa konzolom? Pod software misliš na http://www.vsmilebaby.co.uk/learn/development-programmes/ ili nešto drugo? Oprosti ako postavljam glupa pitanja ali ne kužim se previše.

znalo je bit v-smile u turbo limacu, mi smo tamo kupili konzolu, i znali su imati disketice

obicno uz konzolu stigne 1 igra, eventual ako je neka akcija dobis nesto extra

znam da su nam za kamere od v-tech rekli da ne rade na nasem video sistemu (mi smo gledali USA modele jer je jeftinije)

treba pitat proizvodjaca prije kupovine

36 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sun Jan 11, 2009 8:14 pm

MBee

Tastatura stigla, uživamo :)

37 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sun Jan 11, 2009 8:26 pm

Pepita

Admin
baš je super,a vidim šefica radi punom parom.Što sve ima na tastaturi?i šta to radi na računaku?

38 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Sun Jan 11, 2009 9:08 pm

MBee

Dobiju se 4 CD-a s igricama i onda pritiskom na tipku odgovarajuće boje (ili oblika) reagira taj oblik ili boja unutar igrice. Nismo još sve proučili jer nam je stigla i konzola s igricama pa ne stignemo sve. Sad ću još manje biti na kompu :)

39 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Mon Jan 12, 2009 2:55 pm

Pepita

Admin
Bila sam danas u Turbo limach-u i vidjela nešto slično ovoj tastaturi ,možda je i isto nisam se zagledala,cijena je 249kn

40 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Mon Jan 12, 2009 3:09 pm

MBee

Ja sam kupila na e-bayu za 20$.

41 Re: Videoigra razvija mozak autistične djece on Mon Jan 12, 2009 3:12 pm

Pepita

Admin
O pa super si prošla onda ,ja sam mislila da si više platila :D

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]