Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

invalidnina, d. doplatak

Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 2 of 3]

51 Re: invalidnina, d. doplatak on Mon Jan 12, 2009 9:15 am

MBee

Zna li netko gdje u Zagrebu obaviti defektološki pregled da dobijemo nalaz za komisiju?

52 Re: invalidnina, d. doplatak on Mon Jan 12, 2009 10:29 am

piko

MBee wrote:Zna li netko gdje u Zagrebu obaviti defektološki pregled da dobijemo nalaz za komisiju?
da li kod vas prolazi nalaz privatne poliklinike?

53 Re: invalidnina, d. doplatak on Mon Jan 12, 2009 10:38 am

MBee

Mislim da prolazi, koliko sam čula od drugih. Ja sam na prvom vještačenju imala nalaze Suvaga, ERF-a i Klaićeve (alergija).

54 Re: invalidnina, d. doplatak on Mon Jan 12, 2009 1:33 pm

piko

Poliklinika za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju, Milena Stojčević Polovina
01-3769001
imaju defektološku procijenu
pa probaj nazvati i pitati

55 Re: invalidnina, d. doplatak on Mon Jan 12, 2009 2:08 pm

MBee

Hvala, ali ne bih dala 300kn ako ne moram. Budem prvo pitala Suvag i ERF imaju li oni tako nešto. Ne znam treba li mi uopće nalaz defektologa, a koga pitati kad nitko nema pojma...

Upravo sam provjerila, na ERF-u nema defektologa.

56 Re: invalidnina, d. doplatak on Mon Jan 12, 2009 2:17 pm

Pepita

Admin
Mbee,jesi li probala nazvati neku Polikliniku za osobe sa smetnjama u razvoju

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

57 Re: invalidnina, d. doplatak on Mon Jan 12, 2009 2:25 pm

MBee

Nisam još, za sada sam nas naručila kod psihologa i psihijatra, sutra ću kod neuropedijatra, logopeda ću zamoliti ovog kod kojeg idemo privatno, prof. Ljubešić imam u travnju a stvarno ne znam treba li mi defektolog.

58 Re: invalidnina, d. doplatak on Mon Jan 12, 2009 2:31 pm

Pepita

Admin
Nazovi pedijatricu od male i pitaj.Sve ordinacije dobiju papir što sve treba za komisiju.
Znam to jer prije mjesec-dva kad sam pitala dr. šta mi treba ,izvadila je papir iz ladice i pročitala mi.Nama je trebalo sad i ORL I očno .I mislim da to traže za djecu stariju od 8-9 godina,a za mlađu to ne treba.Nama je prije trebalo od psihologa,logopeda,defektologa i dj. psihijatra,a ako imaš i od neuropedijatra.
Ako tvoja dr. ne bude znala javi mi pa ću ja pitati moju dr. što treba

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

59 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Jan 13, 2009 6:44 am

piko

MBee wrote:Zna li netko gdje u Zagrebu obaviti defektološki pregled da dobijemo nalaz za komisiju?
da li se vo to spremate za komisiju? kada ju imate i gdje sada predaješ papire, u HZZO?

60 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Jan 13, 2009 6:47 am

MBee

Počela sam skupljati nalaze i naručivati ali moram predati tek u svibnju. No, ja sve volim obaviti na vrijeme. Sad se predaje u HZZO-u ali oni još nisu dobili nikakvu obavijest i nemaju pojma. Imam broj Pravne službe pa ću zivkati.

61 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Jan 13, 2009 7:14 pm

MBee

Ni Suvag nema defektologa, tražim dalje. Izgleda da uskoro ni tamo više nećemo pripadati što znači da mi preostaju samo privatnici.

62 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Jan 13, 2009 8:09 pm

mamita

Mi smo pregled defektologa i psihologa obavili u CZSS, mislim da oni imaju svoje stručnjake, tj. ugovorene ljude koji to rade. samo sam imala nalaze neuropedijatra i primarnog pedijatra.
Dali su nam termin i riješili sve u jednom danu.

63 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Jan 13, 2009 8:22 pm

MBee

Prvi glas, a sad je ionako to nemoguće jer CZSS nema nikakvu nadležnost.

64 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Jan 13, 2009 9:15 pm

Pepita

Admin
Mbee,jesi li probala u Sestre Milosrdnice,mi tamo idemo kod psihologa ,imaju i logo. i def. Naručiš se i npr mi smo kod psihologa najmanje sat vremena.Nisu od onih koji te otkantaju na brzinu.Ako ti treba broj reci.
Mi idemo kod prof. Divčić

65 Re: invalidnina, d. doplatak on Sat Feb 28, 2009 3:07 pm

piko

pepi, evo samo da ti javim, dobila sam d.d.

66 Re: invalidnina, d. doplatak on Wed Mar 25, 2009 11:10 pm

Gost

Guest
MBee wrote:Hvala, ali ne bih dala 300kn ako ne moram. Budem prvo pitala Suvag i ERF imaju li oni tako nešto. Ne znam treba li mi uopće nalaz defektologa, a koga pitati kad nitko nema pojma...

Upravo sam provjerila, na ERF-u nema defektologa.

Pri ERF-u postoji centar za rehabilitaciju (zgrada iza ERF-a na Borongaju - bivša kasarna) i kod njih se može dogovoriti pregled i dobije se nalaz ali mailom ili poštom treba dugo čekati (prof. Škrinjar i asistentica Jasmina Stošić). Marta Ljubešić radi dijagnostiku pri Institutu za istraživanje mozga - Neurolingvistički laboratorij i isto radi nalaze i nigdje se ne treba plaćati.

67 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Sep 21, 2010 5:36 pm

marsupilami

Da malo dignem temu iz mrtvih i pitam jednu stvar.

Zvala nas je socijalna radnica iz naseg CZSS-a i rekla da joj je stigao
nalaz komisije i da Gabi spada pod taj famozni cl. 38 te da ce nam odobriti invalidninu.

Ono sto sam ju zaboravila pitati, a kasnije ju nisam vise mogla dobiti je,
kako ide isplata invalidnine?
Jel jos uvjek samo preko postara na ruke ili postoji kakva mogucnost isplate na racun, recimo u Postanskoj banci?

svima

68 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Sep 21, 2010 6:31 pm

Pepita

Admin
preko poštara...ne postoji mogućnost preko banke

69 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Sep 21, 2010 7:02 pm

Gost

Guest
Pepita wrote:preko poštara...ne postoji mogućnost preko banke

i ide od 20 do 25 u mjesecu

70 Re: invalidnina, d. doplatak on Wed Sep 22, 2010 8:48 pm

macak

Maleni dobio pravo na doplatak, nakon mjesec dana stiglo rješenje da je dobio pravo na invalidninu, jer se izostanak govora računa kao fizički nedostatak?! U czss nam rekli da smo imali sreće, da oni i s puno težim oštećenjima ne dobiju invalidninu, ali da zbog toga GUBIMO PRAVO NA DOPLATAK! tj ,da ne možemo primat i jedno i drugo!
Sad čekamo poštara, između 20 i 25tog u mjesecu ko što kaže andrij, odnosno rekli su nam da to ide skupa s mirovinama iz istog fonda

71 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Sep 28, 2010 8:46 am

Tina

mačak wrote:Maleni dobio pravo na doplatak, nakon mjesec dana stiglo rješenje da je dobio pravo na invalidninu, jer se izostanak govora računa kao fizički nedostatak?! U czss nam rekli da smo imali sreće, da oni i s puno težim oštećenjima ne dobiju invalidninu, ali da zbog toga GUBIMO PRAVO NA DOPLATAK! tj ,da ne možemo primat i jedno i drugo!

Kaj to znači tak ide, dobiš jedno pravo oduzmu ti drugo - da ne bi slučajno imao previše????

72 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Sep 28, 2010 3:03 pm

macak

Nisam bila dovoljno jasna, ispričavam se, očito ni meni nije odmah bilo skroz jasno.
Ostvarenjem prava na invalidninu (1250kn), ukida se pravo na doplatak za pomoć i njegu (500kn) što se dobiva preko centra za socijalnu skrb. To nema veze sa doplatkom za dijete od HZMOa (oko 800kn). Embarassed

73 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Sep 28, 2010 6:07 pm

Tina

mačak wrote:Nisam bila dovoljno jasna, ispričavam se, očito ni meni nije odmah bilo skroz jasno.
Ostvarenjem prava na invalidninu (1250kn), ukida se pravo na doplatak za pomoć i njegu (500kn) što se dobiva preko centra za socijalnu skrb. To nema veze sa doplatkom za dijete od HZMOa (oko 800kn). Embarassed

A pa dobro - ne moraš se crveniti. Ja ću isto uskoro započeti taj postupak u CZSS, najviše zbog patronaže defektologa, ali i te invalidnine - dobro će doći za privatne sate kod logopeda.

74 Re: invalidnina, d. doplatak on Wed Sep 29, 2010 5:12 pm

macak

I mi smo krenuli zbog patronažnog defektologa, a to nažalost nismo uspjeli, a invalidninu neočekivano dobili

75 Re: invalidnina, d. doplatak on Wed Sep 29, 2010 5:22 pm

Pepita

Admin
mačak wrote:
jer se izostanak govora računa kao fizički nedostatak?! U czss nam rekli da smo imali sreće, da oni i s puno težim oštećenjima ne dobiju invalidninu,
Koja ti točno dijagnoza piše na Nalazu i mišljenju centra?

76 Re: invalidnina, d. doplatak on Wed Sep 29, 2010 5:29 pm

Pepita

Admin
i da li vam piše Teže oštećenje zdravlja?

77 Re: invalidnina, d. doplatak on Wed Sep 29, 2010 8:20 pm

bucko

na mojoj pise najteze ostecenje Razz

78 Re: invalidnina, d. doplatak on Fri Oct 01, 2010 12:22 pm

macak

Nisu mi papiri pri ruci, kad dođem do njih, javit ću

79 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Dec 21, 2010 7:28 am

Tina

Evo mi smo prošli famoznu prvostupanjsku komisiju, odobreno nam je pravo na patronažu defektologa, socijalna radnica će nas prijaviti u Slave Raškaj (tamo već jesmo na listi čekanja), čak su nas i svrstali u čl. 38 te nam je odobrena i invalidnina.
Cijeli postupak pokrenula sam krajem 8 mjeseca, tek jučer me nazvala socijalna radnica da me obavijesti, rješenje još nisam dobila na kućnu adresu.
Dakle kako sam i predpostavila; sa skupljanjem papira-nalaza do samog rješenja treba oko pola godine. No dobro - bar je pozitivan ishod:)

80 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Dec 21, 2010 8:09 am

MBee

Kad dobiješ invalidninu imaš pravo i na 200kn mjesečno od grada Zagreba. Isto ti poštar donese doma kao invalidninu.

81 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Dec 21, 2010 10:42 am

Tina

Znam i za to, rekla mi je socijalna, ali zahtjev mogu predati tek kad mi stigne rješenje.

82 Re: invalidnina, d. doplatak on Wed Dec 22, 2010 5:35 pm

Gost

Guest
Tina wrote:Evo mi smo prošli famoznu prvostupanjsku komisiju, odobreno nam je pravo na patronažu defektologa, socijalna radnica će nas prijaviti u Slave Raškaj (tamo već jesmo na listi čekanja), čak su nas i svrstali u čl. 38 te nam je odobrena i invalidnina.
Cijeli postupak pokrenula sam krajem 8 mjeseca, tek jučer me nazvala socijalna radnica da me obavijesti, rješenje još nisam dobila na kućnu adresu.
Dakle kako sam i predpostavila; sa skupljanjem papira-nalaza do samog rješenja treba oko pola godine. No dobro - bar je pozitivan ishod:)

83 Re: invalidnina, d. doplatak on Wed Feb 02, 2011 10:07 pm

hrabra mama

Pozdrav, vjerujem da ovo ima negdje zapisano, al.....
Dali treba, za invalidninu (1200 kn) ponovno obnavlajti tj. kategorizaciju nakon 1 god. i šta sve trebam poslati za obnovit d.d. Ovo pitam jer ako ne treba ponovno onda kako popunit obrazac za dječiji.
Recite mi molim vas što je s dopustom na njegu, dal to vridi do 8 god. ili ne. Sorry što sam lina tražit.

84 Re: invalidnina, d. doplatak on Thu Feb 03, 2011 5:00 am

MBee

Za invalidninu znam da ne treba, kategorizacija vrijedi do datuma koji ti piše na Rješenju CZSSa a za obnoviti DD pošalješ samo formular koji sprintaš sa stranica HZMOa (ja im redovito dostavljam novo Rješenje HZZOa nakon svake kontrole mog SRVa).

85 Re: invalidnina, d. doplatak on Thu Feb 03, 2011 8:57 am

hrabra mama

Fala Mbee,srce si

86 Re: invalidnina, d. doplatak on Thu Feb 03, 2011 10:03 am

Tina

hrabra mama wrote:

Recite mi molim vas što je s dopustom na njegu, dal to vridi do 8 god. ili ne. Sorry što sam lina tražit.

Dopust za njegu se može gurati do 8 god al rijetko tko dobije rješenje odmah do 8 god., meni su sad dali godinu i pol produžetka - do njenog 4. rođendana a onda moram ponovno predati nove nalaze za novi produžetak.

87 Re: invalidnina, d. doplatak on Fri Feb 11, 2011 6:37 pm

gogs

Evo i mi smo konačno dobili rješenje- pravo na invalidninu. Zahtjev za to sam zatražila još u 7.mj. Kako sad te zaostatke oni rješavaju- odjednom ili to samo kao kasni?

88 Re: invalidnina, d. doplatak on Fri Feb 11, 2011 7:25 pm

Pepita

Admin
Novac dobijete od datuma na rješenju.....pa ne kasne oni bezvez...malo ušparaju Laughing

89 Re: invalidnina, d. doplatak on Fri Feb 11, 2011 7:44 pm

gogs

pih..no dobro, bar smo mu nešto ostvarili

90 Re: invalidnina, d. doplatak on Sun Feb 27, 2011 5:16 pm

matanica

Zadnji dan se sjetim pitati trebamo li obnoviti zahtjev za djecji doplatak do kraja veljace, odobreno nam je u rujnu prosle godine? Ako da predajem zahtjev i sve one papire koje sam predala prije pola godine, buduci da se nista nije promijenilo u pola godine?

91 Re: invalidnina, d. doplatak on Sun Feb 27, 2011 5:56 pm

MBee

Moraš predati do kraja veljače bez obzira što nema promjene. Samo zahtjev.

92 Re: invalidnina, d. doplatak on Sun Feb 27, 2011 6:54 pm

matanica

Hvala Wink

93 Re: invalidnina, d. doplatak on Fri Mar 04, 2011 11:38 am

ronin

mi smo dobili čl 38 i odobrena nam je invalidnina.(vještačenje ponovno za 2 god)

e sad,socijalna radnica nam je rekla da invalidnina ide od datuma kad je podnesen zahtjev,u našem slučaju to je 2.12.

znači,nama bi sad u ožujku trebali isplatiti koliko-dvije,tri?kako je kod vas bilo?

94 Re: invalidnina, d. doplatak on Fri Mar 04, 2011 3:03 pm

Pepita

Admin
ako ti je rekla da ide od datuma onda 3 za isplatu

95 Re: invalidnina, d. doplatak on Fri Mar 04, 2011 5:54 pm

ronin

hvala:)

96 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Mar 08, 2011 9:50 am

Tina

Zna li itko koliko vremena prođe od datuma rješenja do prve isplate invalidnine? Na rješenju mi piše da vrijedi od 20.12.2010. i da je isplata na ruke no sad je već ožujak pa..... jel to uobičajeno kašnjenje ili bi ja još nešto trebala prijavljivati negdje?
Socijalna mi je odmah nakon vještaćenja rekla da će ona po službenoj dužnosti zatražiti invalidninu za nas pa pretpostavila sam da ja onda više ništa ne trebam raditi ili?

97 Re: invalidnina, d. doplatak on Tue Mar 08, 2011 9:55 am

MBee

Ja sam rješenje dobila 29.3.2010. s tim da pravo ostvarujem od 26.2. a prvu isplatu sa svim zaostacima sam dobila već u travnju.
Po meni si trebala dobiti krajem veljače a ako ne dobiješ krajem ovog mjeseca obavezno ih nazovi.

98 Re: invalidnina, d. doplatak on Wed Mar 09, 2011 7:15 am

Tina

Nije mi vrag dao mira pa sam nazvala već danas:) Dobit ću ovaj mjesec za siječanj, veljaču i onih 10 dana iz prosinca:)))

99 Re: invalidnina, d. doplatak on Sat Mar 12, 2011 6:39 am

Pepita

Admin
..sad sam se sjetila te prve invalidnine...rasplakala sam se pred poštarom a nije ni njemu bilo baš kad me vidio...skoro sam mu dala natrag novce...

100 Re: invalidnina, d. doplatak on Sat Apr 02, 2011 11:18 pm

bucko

pepita oko suza je ok ali nedam nista natrag drzavi koja mesto mi olaksati zivot meni i malenog ona hoce me ograbit i otezat koliko moze.to oko novca ,a tek birokratija?

101 Re: invalidnina, d. doplatak Today at 7:43 pm

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 2 of 3]

Go to page : Previous  1, 2, 3  Next