Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

Invalidnina

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Invalidnina on Sun Apr 22, 2012 3:45 pm

Pepita

Admin
Zadnjih 2-3 tjedna mi se javilo nekoliko mama čijoj su djeci odbili/ukinuli invalidninu.....i ono što do sada nisu,sada su tražili i potvrde o primanjima-tako da je sad i onima koji prelaze 1500 kn po osobi -nema više

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

2 Re: Invalidnina on Sun Apr 22, 2012 3:48 pm

MBee

Šta je invalidnina sad vezana za primanja? To nema veze s pameću. Ja sam se pomirila s tim da ju gubimo na slijedećem kontrolnom vještačenju, samo me zanima hoće li mi skinuti i dijagnozu?!

3 Re: Invalidnina on Sun Apr 22, 2012 3:54 pm

Pepita

Admin
Izgleda da je .....a ono najžalosnije je da su jednoj mami spomenuli i da će se uvećani djječji dobivati po istim keiterijima....neka si uzmu sve ,ionako nam djeca sve imaju u vrtićima,školama,ustanovama....

Skinuti dijagnozu-ma hoće,zašto ne ... dvoje djece iz naše udruge je skinuta dijagnoza na kontrolnom vještačenju prije škole

To znači da je šefica jako dobro napredovala? cheers

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

4 Re: Invalidnina on Sun Apr 22, 2012 4:01 pm

MBee

Ma to ja onako sarkastično, ako nema potrebe za invalidninom znači da više nema ni autizam?

I dalje joj na svim nalazima piše autistični spektar ali čujem da ako zna sama jesti i ići na wc to njima znači da se zna brinuti o sbei i pa-pa invalidnina. Meni je DD vezan uz moj SRV pa ne znam što će biti s tim.

Da je napredovala, je. Najslabije točke su govor i razumijevanje. Tu ide puževim korakom i jako se muči.

5 Re: Invalidnina on Sun Apr 22, 2012 4:08 pm

Pepita

Admin
To sam i ja nekoliko puta čula-da odbijaju ako dijete zna samo jesti i ići na wc....kod nas to piše ..npr. kad se ostavila pelena ide sama na wc i nikad nisu zbog toga radili drame..

Kako vam prolaze ova testiranja za školu?

6 Re: Invalidnina on Sun Apr 22, 2012 4:14 pm

MBee

Tražimo odgodu i unatoč tome brdo pairologije i pregleda. A šta tek da tražim školu, ne smijem ni misliti šta me čeka slijedeće godine. Svi znaju reći kuda da ne idemo ali nitko ništa pametno kuda da idemo.

Slijedeći tjedan imamo doktoricu školske medicine a još nismo završili ni sa timom škole u koju pripadamo po mjestu stanovanja.

Nisam pametna, da ju sad moram upisati dala bi ju ili u SR ili u neku školu koja ima posebno odjeljenje jer trenutno nije spremna za redovni razred sa asistentom (po mojoj procjeni). Ne vidim funkciju asistenta kod djeteta koje ne razumije što učiteljica govori.

7 Re: Invalidnina on Sun Apr 22, 2012 4:21 pm

Pepita

Admin
u našem gradu-moram priznati..od ove godine nije loše s upisima..troje djece će biti primljeno u redovne škole...još ih ima koji se testiraju slijedeći tjedan...uglavnom,ove godine ih je dosta za upise pa se u jednoj školi koja već ima posebnu skupinu-radi još jedna....
-ona djeca koja su malo "teža"-njima ni ne preporučaju odgodu,već da ih se odmah uključuje negdje !?!u sustav

-ni meni asistent nema funkciju nekom djetetu koje ne razumije učiteljicu

8 Re: Invalidnina on Sun Apr 22, 2012 4:25 pm

MBee

Imam na poslu dvoje kolega koji ima prvašiće pa vidim kojim se strašnim tempom obrađuje gradivo. Svako slovo 3 dana, nakon 3 mjeseca diktat i lektira. Nema šanse da ona usvaja gradivo tim tempom. Zato prije prvog razreda mora već sve to znati (tj., znati o čemo se priča) da to nekako može pratiti ako ju želim staviti u redovnu školu.

Za sada smo na globalnom čitanju, matematika do 10 joj fino ide i nadam se da će sve to svladati u slijedećih godinu dana u potpunosti.

Ali da će odluka o školi biti teška, hoće. Meni je mjerilo da ona želi ići u školu, da ima sretno djetinjstvo, a ne da to bude pakao za nju i nas.

9 Re: Invalidnina on Sun Apr 22, 2012 4:34 pm

Pepita

Admin
ako ste sad na globalnom čitanju-moglo bi to dobro ići ...držim fige i za matematiku
-mi iako ne idemo u redovnu školu...globalno čitanje nam je puno toga dalo i danas daje ....iako je jako puno toga naučila napamet u slike i riječ...dosta toga se nakon nekoliko godina pojavilo spontano...

pred vama je još jedna godina i puno toga stinete ....sad se vračam na ovu matematiku do 10...sječam se kad je moj malac bio prvi razred-bilo je dosta djece koja nisu usvojila zbr. i oduz. do 10 ni do kraja prvog razreda..

10 Re: Invalidnina on Sun Apr 22, 2012 4:47 pm

Pepita

Admin
MBee wrote: Meni je DD vezan uz moj SRV pa ne znam što će biti s tim.
zaboravila sam te ovo pitati-kako ti je DD vezan za SRV?
pitam-je li to znači dok ti imaš pravo na SRV-imaš i na DD ili?

11 Re: Invalidnina on Sun Apr 22, 2012 4:54 pm

MBee

Da, ja sam DD dobila čim sam ostvarila pravo na SRV i taj papir od HZZO-a i predajem za produženje svake godine. Nije mi uopće vezano za CZSS.

12 Re: Invalidnina on Tue Apr 24, 2012 6:13 am

asta

Ja gledam svoju kćer koja je sad prvašić, i nekako mi se čini da bi i mali to mogao svladati, ali problem bi bio što možda ne bi uvijek razumio što se od njega traži ili to ne bi čuo ili ne bi vidio zašto mora na to odgovoriti ili bi napravio po svom. hoće li biti kakvog napretka u idućim godinama po tim pitanjima ne znam. trenutni plan mi je krenuti s redovnom školom. malo je bolje nego u Zagrebu, blizu je, ove godine su imali dva prva razreda u svakom šesnaest učenika, pa ako nas ne bi zadesila kakva aždaja od učiteljice prve razrede bi morao moći svladati.
ovdje u nekim naseljima imaš prenakrcane škole, a negdje se dogodi ovakav lijepi broj učenika - i svima je lakše. a djeca ostvaruju različit uspjeh, nekima treba više nekima manje baš kao što Pepita kaže.
koliko te pratim po postovima tvoja mala ostvaruje dobar napredak, pa da možda pokušaš s redovnom, da pronađeš učiteljicu koja nema barijere u glavi i koja će znati cijeniti trud koji i vi i mala ulažete.
znam da tvoje iskustvo s redovnim vrtićem nije dobro, baš kao ni moje, već su mi tamo rekli kako je to što smo prošli s njima super u usporedbi s onim što nas čeka sa školom.........
mislim da je super što ju pripremaš za školu, tako neće morati svladavati one druge stvari koje su joj možda teže.
a i djecu s posebnim potrebama se gleda pod povećalom pa mi se čini da se nekad neurotipičnima tolerira više nego njima, pa je bolje da budu što spremniji. to vidim po svojoj djeci. njene mušice su im ok, a njegove se gledaju pod povećalom, pa se njoj dopušta da se izvlači kojekakvim pregovorima, a od njega traži bezrezervna poslušnost i besprijekorno ponašanje i sve to od strane bliskih ljudi.
što onda očekivati od prosvjetnih radnika?

13 Re: Invalidnina on Mon Jan 07, 2013 3:51 am

Pepita

Admin
Izgleda nam se svima crno piše ...tamo gdje su najviše trebali paziti-ukidaju i smanjuju

Svako malo čujem nekoga da su smanjili invalidninu na pola a dosta njih će morati vračati ili već vračaju ako nisu prijavili promjene satnice/boravka ....grozno

14 Re: Invalidnina Today at 12:06 am

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]