Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

Nadrilekar iz Bosne mućka „magični lek“ protiv side

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

Pepita

Admin

BEOGRAD - Preparat The Master Mineral Solution (MMS), za koji distributeri tvrde da leči sidu, rak, autizam i mnoge druge bolesti, za tržište Srbije proizvodi i nadrilekar Slobodan Maslić iz Bosanskog Šamca. Ovo sredstvo koje se prodaje kao “magični lek” zapravo je registrovano za dezinfekciju vode i za beljenje. Stručnjaci upozoravaju da se radi o prevari i manipulaciji bolesnih ljudi i da veće količine preparata mogu da dovedu do otkazivanja bubrega, ali i do smrti osoba koje ga piju.
Posle pisanja medija, sanitarni inspektori Ministarstva zdravlja juče su bili u kontroli i uzeli uzorke tog preparata na analizu od firme koja je, takođe, prodavala lek preko interneta za 15 evra. Zanimljivo je i da je distributer Izdavačka kuća “Ezoterija” iz Beograda. Zvanično je početkom ove godine testiran u Vojnomedicinskoj akademiji, ali ne za oralnu upotrebu, već kao sredstvo za dezinfekciju nehlorisane vode.

Slobodan Maslić, koji se predstavlja kao lekar prirodne medicine i hemijski inženjer, kaže da MMS pravi u svojoj maloj laboratoriji, a da napravljen preparat stavlja u plastične bočice obmotane u aluminijumsku foliju i autobusom šalje distributerima u Srbiji.

- Svako kod kuće može da napravi MMS ukoliko zna elementarne stvari o hemiji. To je najobičniji rastvor natrijum-hlorida, tako da ne može da se pogreši u pravljenju. MMS ne može da se patentira, jer ne spada u lek, već je to mineralna so. Sigurno nije otrovan. I ja sam ga probao - kaže za “Blic” Maslić.

On, ipak, kaže da je na svom blogu stavio obaveštenje da svako ko koristi MMS to radi na svoju odgovornost. Ono što je još zanimljivo, natrijum-hlorid mogu da kupe samo zdravstvene ustanove. Maslić, osim MMS-a, prodaje i koloidnu srebrenu vodu za koju tvrdi da je kao prirodni antibiotik, ali i kremu protiv sede kose koja „za tri nedelja vraća prirodnu boju“. Ministarstvo zdravlja juče je dalo samo šturo saopštenje o tome da se “proveravaju podaci i utvrđuju činjenice u vezi sa tim proizvodom u skladu sa zakonskim ovlašćenjima”.

Preparat je prvi napravio Amerikanac Džim Hambol. On na svom sajtu tvrdi da MMS leči brojne teške bolesti poput raka, side, hepatitisa, ali i depresiju, autizam, anksioznost... Na sajtu se obolelima savetuje da u početku konzumiraju tek po kap leka jer “je bilo slučajeva da ljudima bude veoma loše posle konzumiranja preparata”.

Koliko je preparat opasan, upozorava i američka Agencija za bezbednost hrane i lekova (FDA). Krajem prošle godine agencija je izdala upozorenje u kome se navodi da “čudotvorni mineralni suplement MMS” ne treba koristiti. Ta agencija obavestila je građane da izbeljivač može da ima ozbiljne posledice po zdravlje, uključujući dehitrataciju, mučninu i dijareju.

Na sajtu FDA stoji i da su u Americi zabeleženi brojni slučajevi osoba kojima je pozlilo nakon korišćenja MMS, kao i dehidratacije, veoma niskog krvnog pritiska i povraćanja nakon konzumiranja „čudotvornog“ leka. Svi ti simptomi, navodi se u saopštenju agencije, mogu da se jave i posle preporučenih doza.

- Nismo upoznati sa tim da MMS uspešno leči bilo koju od navedenih bolesti, odnosno nije sprovedeno nikakvo istraživanje na ovu temu - stoji u saopštenju američke agencije.

Zatvorili radnju
Vrata zgrade u kojoj se nalazi Izdavačka kuća “Ezoterija”, a koja po ceni od 15 evra prodaje „čudesni lek“ za brojne teške bolesti (MMS), juče su bila zatvorena, a zaposleni nisu primali čak ni porudžbine telefonom. U to se juče uverila ekipa “Blica”, koja je u Ulici maršala Birjuzova u Beogradu zvonila na interfon firme “Ezoterija”.

Izvor

Last edited by Pepita on Tue Sep 27, 2011 3:15 am; edited 1 time in total

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

Pepita

Admin
Eto,sramota ...zatvorili mu radnju Wink

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

MBee

A šta da ti kažem kad je meni MMS (ima i knjiga o njemu http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=28629) preporučio internista prilikom sistematskog pregleda kao lijek za sve moje zdravstvene probleme (ne, nemam AIDS ni autizam iako sam pomalo luda).

Last edited by MBee on Tue Sep 27, 2011 3:41 am; edited 1 time in total

Pepita

Admin
Laughing 8dobrodošla u klub-ja sam već stara članica :)))
ova firma ezoterija mi je poznata po "mućkama" ...neda mi se sad tražit al več sam prije čitala o njima..čini mi se da tad nije bila u srbiji

UrchinStar47

Natrijev klorid (NaCl) je obicna sol. MMS je natrijev klorit (NaCl02) industrijski izbjeljivac za izbjeljivanje papira, i blago receno je nezdrava kemikalija. 10-15 grama je smrtonosna doza.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_chlorite#Toxicity

Podulji clanak na hrvatskom:
http://endimion17.blog.hr/2009/06/1626403391/pseudoznanost-6-ignis-per-os-2-miracle-mineral-supplement.html

zelee

Laughing a kriza je a radit se mora pa sta ima veze ako prodajem rog za svijecu.....
to je valjda osnovna poslovna filozofija ovakvih kao sta su ovi....cccccccccc

bucko

zar niko ne vidi krajni efekt ovog cudesnog leka pa vidi se odmah da djeluje, BJELILO ljudi popijes to i pobeli ti ceo organizam ociscenj od svih bakterija,na kraju mozes pojacati sa onim sredstvo za ukrutivanje tkanina kod nas ga zovu "stirak" i potpuno si nov ko prepariran.

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]