Autizam forum

Autizam forum

You are not connected. Please login or register

PRIVATNA PRAKSA

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 PRIVATNA PRAKSA on Tue Oct 05, 2010 7:07 pm

mirka

ima li ovde koji stručni radnik koji ima privatnu praksu?
dobro bi mi doša koji savjet jer ne znam di krenit!
scratch

2 Re: PRIVATNA PRAKSA on Tue Oct 05, 2010 8:41 pm

Pepita

Admin
nisam struka a nemam ni privatnu praksu.......mislim da ti je početak svega istraživanje "tržišta" .....stavit sve na papir,napravit anketu ..
-da li toga i koliko ima u mjestu i okolici gdje bi djelovala
-koliko bi bilo korisnika
-koliki bi bio iznos tretmana /možda ugovor s zdr. ...
-koliko bi ih mogla pokriti,da li bi trebala zaposliti još ljudi,kojih profila itd.
-prostor,najam,režije,knjigovodstvene usluge i sl.
-koliko bi te stajala oprema,edukacije,održavanje itd.

ima toga još al ovo su koliko ja znam neke osnovne stvari od kojih trebaš krenuti prije samog pronalaženja prostora(ako nemaš svoj) i papirologije

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

3 Re: PRIVATNA PRAKSA on Tue Oct 05, 2010 10:41 pm

bucko

4 Re: PRIVATNA PRAKSA on Wed Oct 06, 2010 5:05 am

srebro

Koliko mi je poznato trenuto se privatna praksa može otvoriti samo preko obrtničke komore ili osnivanjem privatne ustanove socijalne skrbi ili privatne osnovne škole ili vrtića. Proces osnivanja strukovnih komora još traje, nadamo se da će strukovni zakoni biti uskoro doneseni i da će se slijedeće godine osnivati komore. Nakon toga morat će se zatražiti licenca za privatnu praksu ukoliko se želi legalno poslovati, ali će svaki stručnjak moći legalno i kontrolirano, sam ili udružen s drugim stručnjacima otvarati privatnu praksu za ono za što ima licencu. Komora će određivati dozvoljenu cijenu usluge. Nadamo se da će se ugasitit sivo tržište stručnjaka od kojih neki prodaju maglu za lijepe novce a za to ne plaćaju porez.

5 Re: PRIVATNA PRAKSA on Wed Oct 06, 2010 1:58 pm

hrabra mama

cheers diržim fige!

6 Re: PRIVATNA PRAKSA on Wed Oct 06, 2010 7:58 pm

mirka

prvo - hvala pepita!!

srebro wrote: nadamo se da će strukovni zakoni biti uskoro doneseni i da će se slijedeće godine osnivati komore

e, tu već ima dobrih vijesti - komora zdravstvenih radnika je osnovana u srpnju, i radni terapeuti napokon mogu otvarat privatnu praksu i dobit licencu za rad. - tako da tu nemam problema.. imam i knjigovođu prijateljicu.... u splitu nema ni s od senzoričke, tako da je prijeko potrebna....

ali....

Ne znam da li otvorit obrt ili doo, ne znam kako sklopit ugovor sa HZZO-om, nemam pojma di krenut (mrzim bit prva u nečemu!!). uglavnom - imam želju, volju, čak i novac nije toliki problem - ali jednostavno se ne mogu organizirat i ne znam od čega da krenem

7 Re: PRIVATNA PRAKSA on Thu Oct 07, 2010 8:30 am

zelee

cheers šaljem moralnu potporu....a za ostalo ću se pokušati malo raspitati pa ću vidjeti (pogotovo ovaj dio oko ugovora sa HZZO) mislim da i prostor treba biti adekvatan ne znam kako s tim stojiš..... Laughing

8 Re: PRIVATNA PRAKSA on Fri Oct 08, 2010 6:17 pm

mirka

e, zelee, to bi bilo super, hvala ti!!! nešto sam pročitala da treba tražiti pismeni dokument o opravdanosti otvaranja na određenom području, a pošto u Splitu toga nema mislim da s tim neće bit problema. Ugovor sa HZZO-om bi mi bia velika stvar....
Prostor još nemam, moram prvo saznat pravila pa ću onda krenut u potragu. Kažu mi da je najbolje uzet neki stan, jer su poslovni prostori skupi, pa ne znam.. ah, ah, ah....
scratch

9 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sat Oct 09, 2010 7:35 pm

zelee

ovaj tjedna (utorak srijeda ću ti nešto saznati oko HZZo pa ti javim..)
nisam ja zaboravila samo sam u totalnom ludilu od gužve, malo sam picavala u utorak isrijedu pa se navuklo posla preko glave...

10 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sat Oct 09, 2010 7:45 pm

Pepita

Admin
a zašto si picavala ? Razz nije lipo picavat

If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.

11 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sat Oct 09, 2010 7:49 pm

zelee

ha ha, najlakše je ono napad je najbolja obrana...reću šefu da se javi tebi.. Razz

12 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sat Oct 09, 2010 7:55 pm

Pepita

Admin
može,može ..ja uvik kriva za sve-nema problema,već sam navikla

13 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sat Oct 09, 2010 10:17 pm

bucko

a sta znaci picavenje?

14 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sat Oct 09, 2010 11:58 pm

Gost

Guest
bucko wrote:a sta znaci picavenje?

znači - utekla sa nastave Wink zbrisala od obveze Laughing

15 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sun Oct 10, 2010 8:10 am

mirka

haha, nisam picavala još od srednje, tribalo bi opet počet Surprised
zelee, očekujem tvoju poruku, do nebesa zahvalna! (zapravo bi ja pothitno trebala počet picavat jer radim od 8 do 4, moram nekako doć do hzzo, zap, trgovačkog suda... triba sve sredit prije nego daš otkaz a ne posli jer će bit

16 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sun Oct 10, 2010 8:28 am

mirka

već sam napisala post pa mi je negdi nesta, idem ponovo...
svakako, zeleee, neizmjerno sam ti zahvalna i očekujem tvoj odgovor!

17 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sun Oct 10, 2010 1:21 pm

gogs

mirčanka wrote:
Prostor još nemam, moram prvo saznat pravila pa ću onda krenut u potragu. Kažu mi da je najbolje uzet neki stan, jer su poslovni prostori skupi, pa ne znam.. ah, ah, ah....
scratch
Kod nas, u Sl. Brodu su stvarno niske cijene nekretnina..pa eto.. baš bi bilo lijepo.. da se odlučiš.. kod nas to otvorit..možda..hehe..šta kažeš?

18 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sun Oct 10, 2010 3:19 pm

mirka

haha, gogs, dobra ideja..... Laughing
osim šta sam teški zaljubljenik u dalmaciju i sve dalmatinsko!

19 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sun Oct 10, 2010 7:46 pm

zelee

[quote="mirka"] haha, gogs, dobra ideja..... Laughing
osim šta sam teški zaljubljenik u dalmaciju i sve dalmatinsko![/quote]

daalmaacijaa uuuu mooom okuuuuuu... , moram odmah sutra uakciju da te neko ipak ne odvede iz st pa da tražimo nekog drugog za SI...

20 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sun Oct 10, 2010 8:10 pm

mirka

neće mene niko odnit iz splita, zelee! SI će doć u split milom ili silom!

21 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sun Oct 10, 2010 8:11 pm

zelee

22 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sun Oct 10, 2010 9:28 pm

Pepita

Admin
mirka,što te navelo na otvaranje privatne prakse? Jesi li razmišljala o tome da se negdje pokrene-mislim u već nekom postojećem centru/ustanovi..

23 Re: PRIVATNA PRAKSA on Mon Oct 11, 2010 3:13 pm

mirka

Pepita, da ti pravo kažem - jedina mi je želja samo radit senzoriku, a di i kako je manje važno. Nisam zadovoljna sadašnjim poslom, a osim toga i završavam tu edukaciju - šteta je da sve to ode u vitar. Prije godinu dana mi je ravnateljica Goljaka probala pomoć da se SI pokrene u nekim ustanovama ovde, ali nije bilo interesa, otad nisam pokušavala. Privatna praksa mi se čini nekako ka dobar izbor, pogotovo kad bi imala ugovor sa HZZO-om

24 Re: PRIVATNA PRAKSA on Mon Oct 11, 2010 7:54 pm

pa

U COO "Juraj Bonači" postoji senzorna dvorana i provodi se SI uglavnom za djecu koja su tu i u školi, a od nedavno i za povremene boravke ("vanjsku djecu")...

Mirka, nekako mi se privatna praksa čini kao puno petljanja s papirologijom, a ja se od toga grozim, ali na kraju može ispasti skroz dobro..Radiš što voliš i sam si sebi gazda, super zvuči... Jesi probala sračunat sve troškove pa vidit koliko je to izvedivo s nekom pristojnom cijenom?

25 Re: PRIVATNA PRAKSA on Mon Oct 11, 2010 8:24 pm

Pepita

Admin
mirka wrote:Pepita, da ti pravo kažem - jedina mi je želja samo radit senzoriku, a di i kako je manje važno. Nisam zadovoljna sadašnjim poslom, a osim toga i završavam tu edukaciju - šteta je da sve to ode u vitar. Prije godinu dana mi je ravnateljica Goljaka probala pomoć da se SI pokrene u nekim ustanovama ovde, ali nije bilo interesa, otad nisam pokušavala. Privatna praksa mi se čini nekako ka dobar izbor, pogotovo kad bi imala ugovor sa HZZO-om

Ne znam u kojim ustanovama si pokušavala,al sigurna sam da se to sve može al moraš biti malo uporan/dosadan kao i mi roditelji za dista stvari.Takvo nešto se može napraviti preko udruge-znam za jednu koja ima u planu za slijedeću godinu.
Privatno je ok -jedino ako se ne bude mogao imati ugovor s HZZO-om ,biti će u konačnici preskupo za roditelje..dok pokriješ sve i kako je napisala pa,puno papirologije.

26 Re: PRIVATNA PRAKSA on Tue Oct 12, 2010 8:26 am

zelee

e o ovome što se tiče hzzo ide ovako..prvo vidjeti da li se takva terapija uopće pokriva iz hzzo - ja to ne znam a ni ovi moji dr krugovi- znači da li u šiframa tretmana koje u potpunosti ili djelomično financira hzzo postoji SI, ako da potrebno je skupiti određeni broj potpisa roditelja tj. staratelja koji bi sudjelovali u terapiji (kvota se zna također u kontaktu sa hzzo oni kažu koliko treba pacijenata i kolika je glavarina mjesečna) pa onda mirka mora malo izračunati koliko bi se to isplatilo...Napomena je da se ugovor sa hzzo obnavlja godišnje znači može se desiti da se jednom produži a drugu godinu ne - ovisno o dobroj volji nekoga iz hzzo ili o utjecajnosti veze...Ako mi kažeš koja je to šifra terapije (nisam je sama uspjela locirati) onda se može vidjeti koliko bi trebalo pacijenata i koliko para od glavarine i po uputnici....
Nisam puno pomogla ali koliko sam mogla u ovoj fazi..
p.s. moji kažu da misle da to nažalost uopće nije u sustvau koji pokriva hzzo...možda su u krivu...nadam se da jesu jer sam stvarno zainteresirana za SI i nadam se da će mirka nešto napraviti...bar za prvu ruku privatno ili preko udruge a onda sa hzzo... u par koraka..
Mirka stojim na raspolaganju za dalje...samo naprijed cheers

27 Re: PRIVATNA PRAKSA on Tue Oct 12, 2010 2:55 pm

mirka

eh, sad sam i službeno demoralizirana i prepadnuta..... al ne zbog vas, nego zbog same sebe i svojih ograničenja (manjak hrabrosti i poduzetnosti!).........kaže moj otac - ko normalan napušta državni posal....

PA, ko radi SI u "Bonačiju", koja struka? drago mi je da ima toga, baš super... ne znam koliko bi sve skupa došlo, otvaranje obrta je 850 kn, otvaranje doo je 6000 kn, (ne znam šta je bolje), oprema za početak nekih 20ak tisuća, + porez, mirovinsko, zdravstveno, najam prostora.. za početak 50ak tisuća za start.

PEPITA, sve bi bilo drukčije da sam nezaposlena i sa puno slobodnog vrimena, al ovako nemam ni vrimena ni motivacije.. a šta da ti kažem, tek razmišljam o tome al stalno očekujem da sve padne s neba (a neće!).. koja udruga planira SI???? znam za zg, al ima li koja ovde? šaljem ti pp..

ZELEE, hvala ti na trudu, vridiš zlata, probat ću iskopat tu šifru... ne znam ima li SI u opusu hzzo, ali ako goljak naplaćuje terapiju od hzzo, onda valjda ima. može to bit pod radnu terapiju, ne mora bit SI.. ja ne razumim te stvari, ja tek u začetku, ko beba koja uči, tek se pokušavam nekako informirat..

Hvala vam svima na trudu, stvarno ste vridni klanjanja!

Last edited by mirka on Wed Oct 13, 2010 4:23 am; edited 1 time in total

28 Re: PRIVATNA PRAKSA on Tue Oct 12, 2010 4:24 pm

Tina

SI pokriva HZZO sigurno, mi idemo na Goljak na uputnicu, svake godine predaješ novu uputnicu i vrijedi za tekuću godinu, na uputnci je pisalo senzorna integracija za 2010.

29 Re: PRIVATNA PRAKSA on Tue Oct 12, 2010 6:36 pm

pa

SI u "Juraj Bonači" radi defektolog rehabilitator s edukacijom iz SI u tijeku...imaš pp

Mislim da je udruga za Down sindrom, Split spominjala neku senzornu dvoranu u projektu, ali nisam sigurna...
Možda bi ti bilo najbolje krenit kroz neku udrugu, tako ne moraš dati otkaz, vidiš prvo kako će se stvari razvijat. Problem s udrugama može bit u prostoru i opremi kabineta, to košta...
Malo prati natječaje i raspitaj se po ustanovama i centrima, možda se negdje možeš zaposlit gdje bi ipak mogla provodit SI, bar u nekim segmentima rada...U Splitu su defektolozi deficitarna struka pa možda neko uzme radnog terapeuta na mjesto defektologa...Ja ne bi na tvom mjestu baš dala otkaz i krenula skroz u nepoznato, probala bi nekako nać neko rješenje između pa vidit kud će me to dovest...Ali s druge strane nismo svi isti, kako kažu, hrabre sreća prati...

30 Re: PRIVATNA PRAKSA on Tue Oct 12, 2010 8:30 pm

zelee

eto to ni ja nisam točno znala a ni moji dr i slični jer se ipak bave odraslima...sorry...ali to olakšava situaciju malo ali se ipak slažem s pa ne davati otkaz bar ne odmah..još ću malo pronjuškati koliko je realno uopće očekivati ugovor s fondom ali tek početkom slijedećeg tjedna.
Viditi po udrugama ali mislim da bi stvarno mogao biti problem s prostorom.
Što se tiče obrta ili firme znam da je lakše s obrtom ali naravno ima kvaka..obrt možeš prijaviti samo na adresi na kojoj je prostor (tvoj ili u najmu) koji ima uporabnu dozvolu..to slučajno znam jer neki imaju problema s tim da ne mogu registrirati obrt jer rade u prostoru u kući koji nije samostalan prostor nego je etažiran ukupno s kućom a ne posebno pa nema uporabne dozvole za djelatnost a procedura odvajanja i etažiranja košta....samo kao digresija da i o tome vodš računa..ali ne daj se obeshrabriti ne može brzo ali polako i sigurno i sve će doći na svoje...još ću njuškati pa javim rezultate... Cool

31 Re: PRIVATNA PRAKSA on Wed Oct 13, 2010 4:29 am

mirka

Hvala ljudi, vidim da ima puno toga na šta triba mislit........... Probat ću vidit šta je s tim udrugama, ali definitivno se slažem da će prostor bit problem, već sam probala u jednoj... Unatoč svemu, ipak sam optimistična

32 Re: PRIVATNA PRAKSA on Thu Oct 21, 2010 1:20 pm

mirka

Ipak privremeno odustajem od privatne prakse, komora ima dosta toga za riješiti u vezi toga, pa bolje malo pričekati... samo treba strpljenja, jer mi se taaaaaaaaako žuri!
Hvala svima još jednom!

33 Re: PRIVATNA PRAKSA on Thu Oct 21, 2010 7:59 pm

gogs

34 Re: PRIVATNA PRAKSA on Thu Oct 21, 2010 9:12 pm

kamila

mirka wrote:Pepita, da ti pravo kažem - jedina mi je želja samo radit senzoriku, a di i kako je manje važno. Nisam zadovoljna sadašnjim poslom, a osim toga i završavam tu edukaciju - šteta je da sve to ode u vitar. Prije godinu dana mi je ravnateljica Goljaka probala pomoć da se SI pokrene u nekim ustanovama ovde, ali nije bilo interesa, otad nisam pokušavala. Privatna praksa mi se čini nekako ka dobar izbor, pogotovo kad bi imala ugovor sa HZZO-om

mirka svaku srecu i uspjeh ti zelim i da ti se sve zivotne zelje i ostvare cheers i

35 Re: PRIVATNA PRAKSA on Fri Oct 22, 2010 7:48 am

mirka

36 Re: PRIVATNA PRAKSA on Fri Oct 22, 2010 11:22 am

zelee

Mirka glavu gore stvari će se promijeniti milom ili silom (EU) pa ćeš doći na svoje, u međuvremenu prati šta se događa a ako i ja šta čujem javim,

37 Re: PRIVATNA PRAKSA on Fri Oct 22, 2010 11:30 am

mirka

Zelee, i ja mislim da će to krenit, samo triba malo čekat.... Znaš kako kažu - dobre stvari ne dolaze tek tako hehe

38 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sun Oct 24, 2010 7:06 pm

hrabra mama

Drži se mirka :-)

39 Re: PRIVATNA PRAKSA on Sun Oct 24, 2010 9:46 pm

mirka

40 Re: PRIVATNA PRAKSA Today at 12:07 am

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]